Viktoria Plzeň představuje další dvě zimní posily – Lukáše Červa s Matějem Valentou. Oba hráči přicházejí na přestup z pražské Slavie a v Doosan Areně podepsali smlouvy do roku 2027.

Nejprve Cheick Souaré s Alexem Tammem, nyní další dvě nové posily. Viktoriánský dres budou oblékat i dva mladí talentovaní fotbalisté LukᚠČerv s Matějem Valentou.

„Oba hráči již prokázali své nesporné kvality, mají za sebou desítky ligových startů a hráli i v mládežnických reprezentacích, absolvovali mistrovství Evropy do 21 let. Přesně tedy zapadají do naší koncepce. Přejeme si, aby se u nás i nadále rozvíjeli a byli společně s týmem úspěšní,“ okomentoval příchod posil Daniel Kolář, sportovní ředitel Viktorie.

Dvaadvacetiletý LukᚠČerv má v české nejvyšší soutěži odehráno 71 zápasů, v nichž zaznamenal devět branek. Prošel mládeží Slavie, mezi dospělými nosil dres Jihlavy, Pardubic a naposledy Liberce. Rovněž byl reprezentantem ČR do 21 let.

„Velmi zajímavý hráč s potenciálem, který ještě zvýší konkurenci v naší záložní řadě,“ dodal Daniel Kolář. „Za posledních deset let, co sleduju pozorně ligu, tak je Viktorka jeden z největších klubů u nás. A hned jak jsem vstoupil na stadion, tak to tady na mě dýchlo, stadion je krásný! Moc se těším až budu moci vběhnout na hřiště,“ měl jasno LukᚠČerv.

Třiadvacetiletý Matěj Valenta nastupoval za Budějovice, Liberec a na podzim oblékal dres Slovácka. V nejvyšší soutěži zapsal 80 zápasů a vstřelil sedm branek. I on patřil do českého reprezentačního výběru jednadvacítky.

„Ofenzivní univerzál, který na sebe svými výkony ve Slovácku hodně upozornil. I od něj si slibujeme přínos především pro naši ofenzivu,“ řekl k další posile sportovní ředitel klubu.

„Je to pro mě obrovská výzva. Viktorka je na jaře v pohárech, jak v evropském, tak i domácím. Já jsem si Evropu ještě nezahrál, takže se strašně těším a přeji si, aby se nám dařilo,“ řekl po podpisu smlouvy Matěj Valenta.

Lukáši, Matěji, vítejte ve Viktorce!