Bitva mistrů dopadla lépe pro českého, FCVP porazila bratislavský Slovan

Přátelák / Úterý 28. 6. 2022, 16:30 / Dobřany

3:1

(1:0)

ŠK Slovan Bratislava

70. Weiss (pen.)

1. poločas: Staněk – Holík, Pernica, Čihák, Falta – Bucha, Ndiaye – Mihálik, Čermák, Cadu – Trusa

2. poločas: Jedlička – Řezník, Hejda, Čihák, Havel – Kopic, Kalvach, Qose, Pilař – Kliment, Chorý

Chovan – Medveděv, Abena, Kašia, Pauschek – Mustafič, Holman, Kankava – Čavrič, Šaponjič, Zmrhal

Branky: 36. Mihálik, 61. Chorý, 62. Chorý – 70. Weiss (pen.), Rozhodčí: Berka – Volf, Mokrusch

Diváci: 2900

Aktuální mistr Česka proti slovenskému. Zajímavý přátelský duel v Dobřanech nabídl souboj Viktorie Plzeň proti Slovanu Bratislava. Atraktivní podívaná dopadla lépe pro Západočechy, kteří díky dvěma gólům Tomáše Chorého a trefě Ondřeje Mihálika porazili svého soupeře 3:1!

První velkou šanci utkání měl hostující Čavrič, jenž z dobré pozice těsně minul pravou tyč. V úvodní čtvrthodině se ještě v závaru ocitli Matej Trusa s Alešem Čermákem, ale ani z této příležitosti gól nepadl, stejně jako hlavička Saponjiče z malého vápna neskončila brankou díky parádnímu zákroku Jindřicha Staňka.

V další pohledné akci si skvěle naběhl Libor Holík, s balonem prošel až do pokutového území, ale od otevíracího gólu zápasu ho dělilo jen pár centimetrů, když nastřelil pravou tyč. Za pár vteřin už se ale téměř třítisícovka diváků v Dobřanech radovala, Ondřej Mihálik napálil míč zpoza vápna a Viktorka vedla 1:0. Tak skončil i první poločas.

Zkraje druhé půle Milan Havel nepříjemně nacentroval před branku a nadělal tím gólmanovi Slovanu velké potíže. Po odrazu od tyče z dorážky minul TomᚠChorý. Vytáhlý útočník se ale potom dvakrát během minuty fantasticky vykoupil! Nejprve zavěsil po spolupráci s druhým útočníkem na hřišti Janem Klimentem, za pár vteřinách se „Choras“ radoval znovu, když dorazil balon do sítě po zákroku Chovana proti hlavičce Václava Pilaře.

Dvacet minut před koncem Slovan snížil, z penalty se prosadil Vladimír Weiss. Souboj dvou aktuálních mistrů svých zemí nakonec skončil lépe pro viktoriány, jenž porazili Bratislavu 3:1. Poslední přátelský zápas před odjezdem na rakouské soustředění odehrají svěřenci Michala Bílka již tento pátek na stadionu v Luční ulici od 11:00 proti Táborsku!