Loučení s Romanem Hubníkem dopadlo skvěle, viktoriáni rozstříleli Liberec 4:0

N5 / Středa 8. 7. 2020, 18:00 / Doosan Arena

(2:0)

FC Slovan Liberec

Hruška – Havel (82. Řezník), Pernica (57. Hubník), Brabec, Limberský – Bucha, Kalvach, Čermák – Mihálik (82. Alvir), Chorý (82. Beauguel), Kovařík (66. Hořava)

Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Dvořák, Fukala – Beran (81. Kazda), Černický, Michal, Zeman – Rondić (60. Šulc), Mashike (72. Králíček)

Branky: 12. Čermák, 34. Kovařík, 56. Čermák (pen.), 61. Mihálik, Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka

Diváci: 2925

Rozlučka s dlouholetým kapitánem Romanem Hubníkem, 700. utkání v české nejvyšší soutěži od rozdělení Československa anebo poslední zápas sezony 2019/20. Západočeši měli i s jistotu 2. místa mnoho důvodů duel s Libercem zvládnout. A to se povedlo – Severočechy porazili vysoko 4:0.

Červenomodří začali zápas ve slušném tempu. Nejprve se po několika centrech z obou stran dostal k zakončení LukᚠKalvach, ale jeho ránu vyboxoval Filip Nguyen. Z následné akce už se však domácí fotbalisté radovali. Aleš Čermák se zpoza vápna odhodlal a na jeho tažnou střelu na zadní tyč neměl liberecký gólman nárok.

Šikovný záložník si ke gólu mohl připsat i asistenci, avšak jeho centr nezužitkoval hlavičkou TomᚠChorý. A tak to vzal do svých rukou Jan Kovařík. Ten si vzal na starost exekuci volného přímého kopu z dobrých 27 metrů a chytrým průstřelem skrz zeď zvýšil plzeňské vedení. Protože dobrý pokus Pavla Buchy vyrazil před poločasovou pauzou Nguyen, tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

Zkraje druhé půle nevyužil šanci ke snížení Radim Černický, a tak znovu zaúřadovala Viktorka. Taras Kačaraba v pokutovém území fauloval Aleše Čermáka, ten si sám vzal penaltu na svá bedra a bezpečně ji proměnil. V 57. minutě se rozmohl v Doosan Areně obrovský potlesk – na hřiště totiž ke svému poslednímu zápasu v dresu FCVP nastoupil Roman Hubník.

Půl hodiny do konce odskočili Plzeňané na rozdíl čtyř branek, velkou skrumហpřed brankou Liberce zakončil Ondřej Mihálik. V 79. minutě loučící se Hubník luxusně nacentroval na hlavu Chorého, ale vytáhlý útočník těsně minul.

Viktoriáni se tak s Romanem Hubníkem i sezonou rozloučili tím nejlepším možným způsobem, Slovan Liberec rozstříleli 4:0. Kapitáne, děkujeme za veškerou odvedenou práci v Plzni a přejeme hodně štěstí do budoucna!