Jedlička – Jemelka, Hranáč, Dweh – Kopic, Červ (77. Traoré), Šulc (90+2. Hejda), Kalvach (C), Souaré – Metsoko (73. M. Vydra), Chorý

Staněk – Vlček, Ogbu, Zima, Zmrzlý (66. Masopust) – P. Ševčík (C) (72. M. Jurásek), Oscar – Provod (46. Zafeiris), Jurečka (66. Diouf), Wallem (88. Tijani) – Chytil

ŽK: 37. Kalvach, 90+5. Jedlička – 27. Provod, 66. Zafeiris, 79. Chytil

Rohy: 5 - 8

Ofsajdy: 1 - 0

Fauly: 6 - 16

Diváci: 11477

Šlágr 28. kola FORTUNA:LIGY byl dnes na programu v Doosan Areně. Do Plzně přijela pražská Slavia. Utkání rozhodl v samém závěru dělovkou Pavel Šulc!

První zajímavá situace zápasu přišla v jedenácté minutě. Vypracovala si ji domácí Viktoria, závar ve vápně dokázal využít TomᚠChorý, který neváhal a vystřelil na branku. Obrana Slavie dokázala míč odvrátit. Sedmnáctá minuta přinesla další šanci Viktorie. Idjessi Metsoko se otočil a vypálil, míč však otřel pouze o hostující obránce a následoval rohový kop. Plzeňští se i nadále tlačili dopředu, ve dvacáté deváté minutě se dostal ke střele hlavou také TomᚠChorý, nakonec skončila mimo.

Martin Jedlička měl v prvním poločase jedinou práci ve třicáté třetí minutě. Plzeňský brankář si došel pro vysoký balón, u toho zboural svého spoluhráče Václava Jemelku. První dějství branku nenabídlo a do šaten se odcházelo s výsledkem 0:0.

Po necelé čtvrt hodině hry ve druhém poločase bylo v Doosan Areně veselo. Cheick Souaré poslal míč do pokutového území, kde celou akci dohrál Pavel Šulc. Plzeňský záložník zpracoval míč a propálil brankáře Staňka. Nakonec bylo všechno jinak a po zásahu VARu rozhodčí zjistil, že došlo ke hře rukou a gól odvolal. V šedesáté čtvrté minutě Slavia poprvé ohrozila brankáře Jedličku, a to když vyslal svůj pokus Zmrzlý. Střelu bez problémů zachytil čaroděj v plzeňské brance.

Poté se hra vcelku uklidnila a nepřicházely žádné šance na obou stranách. Vše se změnilo tři minuty před koncem! TomᚠChorý vyhrál mezi trojicí Pražanů hlavičkový souboj, poslal míč na Pavla Šulce a ten nekompromisně nakouřil balon do brány a poslal Viktorii do vedení! Viktoria už následně Slavii do ničeho nepustila a porazila pražskou Slavii 1:0.