Novým trenérem FC Viktoria Plzeň se stal Adrian Guža. Čtyřiačtyřicetiletý kouč podepsal s klubem kontrakt na dva půl roku a týmu se ujme 6. ledna na startu zimní přípravy. Během podzimu vedl reprezentační výběr Slovenska do 21 let.

„Jsem velmi rád, že se nám po intenzivním jednání podařilo vše uzavřít ještě před Vánoci a můžeme fanouškům i veřejnosti představit nového trenéra Viktorie Plzeň, kterým bude Adrian Guža,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

„Jeho práci jsme sledovali delší dobu a musím přiznat, že se nám velmi zamlouvala. Po odchodu Pavla Vrby pro nás tedy bylo jeho získání jasnou prioritou a jsem rád, že jsme se v poměrně krátké době domluvili na spolupráci,“ dodal.

„Adriánovi přeji, aby se mu ve Viktorii dařilo a rovněž se těším na spolupráci,“ přidal prezident klubu TomᚠPaclík.

Intenzivní jednání probíhala v uplynulých hodinách nejenom s novým trenérem, ale i Slovenským fotbalovým svazem, nebo Adrián Guža byl trenérem slovenského národního týmu do jedenadvaceti let.

Před hráče Viktorie předstoupí Adrian Guža poprvé na startu zimní přípravy, který je naplánován na pondělí 6. ledna.

„Těším se na novou výzvu i na skvělou atmosféru v Doosan Areně. V minulosti jsem viděl několik zápasů Viktorky a fanoušci byli vždy vynikající. Budeme jim chtít dělat co nejvíce radosti,“ řekl nový trenér Viktorie.

Adrian Guža začal s trénováním již ve 34 letech. Trenčín dovedl k postupu do nejvyšší soutěže, v sezoně 2016/2017 získal mistrovský titul se Žilinou, kdy se stal i slovenským Trenérem sezony. Zahrál si s klubem evropské poháry a od roku 2018 vedl národní tým Slovenska do 21 let.

Vánoční svátky hodlá strávit s rodinou doma na Slovensku a částečně i v zahraničí, již nyní však v hlavě přemýšlí nad startem přípravy. „Přiznávám, že mám plnou hlavu fotbalu a společně s vedením i mými asistenty intenzivně řešíme vše tak, abychom byli na začátku ledna stoprocentně nachystáni a mohli začít naplno pracovat,“ uzavřel nový kouč Viktorie Plzeň.

Společně s Adrianem Gužou přichází i noví členové realizačního týmu. Konkrétně jde o asistenta Mariána Zimena, videoanalytika a hráčského skauta Ladislava Kubalíka a kondičního specialistu Martina Kojnoka. Součástí trenérského štábu bude i nadále jako asistent Marek Bakoš a nově Matúš Kozáčik, který bude mít na starosti brankáře Viktorie.