Béčko v domácím prostředí porazilo Hostouň!

2. kolo / Neděle 8. 8. 2021, 10:30 / Luční

(0:0)

Sokol Hostouň

Mrózek – Šoul (90. Šimek), Vach, Fišer, Žilák – Gaszczyk (77. Kolerus), Pešek, Hlavatý – Pachlopník (72. Vrba), Matějka (77. Krátký), Kronus (72. Aubrecht)

Pančev – Škyrja, Kosík, Charvát – Pavlík, Kubáň, Hucek (66. Mentberger), Kabele, Hovorka (59. Zahranyčnyj) – Miker (72. Gajdošík), Vlasák

Branky: 50. Gaszczyk, 88. Vrba, ŽK: Belaň (tr. brankářů), Čihák (technický doprovod), Rozhodčí: Vychodil – Tesař, Novotný

Diváci: 100

V rámci druhého kola ČFL Skupiny A přivítala rezerva Viktorie Plzeň na svém hřišti Sokol Hostouň. Tým posílený o hráče A týmu Michala Hlavatého, Ondřeje Pachlopníka a Lukáše Matějku zvítězil v poměru 2:0. Poprvé v ČFL se prosadil 16letý Pavel Gaszczyk, v závěru výhru stvrdil Adam Vrba.

Do vedení se viktoriáni dostali po začátku druhého poločasu. Po centru Karla Žiláka se poprvé v ČFL prosadil teprve 16letý záložník Pavel Gaszczyk! Druhou trefu přidal v závěru utkání střídající Adam Vrba, který se prosadil po protiútoku z pravé strany střelou na vzdálenější tyč. Tým trenéra Josefa Parláska se tedy dočkal tříbodového zisku!

Josef Parlásek: „Strašně cenné vítězství! Bylo to velmi dobré utkání, na obou stranách byly k vidění velmi dobré akce. V úvodním poločase jsme tam měli pár situací, které jsme bohužel nevyřešili – dali jsme tyč, netrefili bránu či zbytečně přihráli. Škoda, že jsme nešli dřív do vedení. Soupeř měl nebezpečné situace ze standardek a bylo důležité, že jsme neinkasovali. Na začátku druhého poločasu jsme šli do vedení 1:0. Soupeř nás pak někdy tlačil, ale ustáli jsme několik ošemetných situací a v závěru jsme přidali druhý gól. Celkově obrovská pochvala pro hráče, že to odmakali. Hodně nám pomohli kluci z áčka, kteří zapadli do týmu a byli vidět. Velká spokojenost, jsme rádi, že jsme to zvládli. Poklonu si zaslouží také soupeř, který hrál dobře.“