11. června 2019 oslavila Viktoria Plzeň 108 let a přání jí formou plakátů připomínajících historické události zaslaly partnerské školy z projektu Viktorka do škol. Samotní viktoriáni pak vybrali tři nejlepší, které klub atraktivně ocení. Odměnu však dostanou i ostatní školy, jež plakát zaslaly.

Do soutěže se zapojily plzeňské školy 2., 17., 20., 26., 28. a 34., zároveň také ZŠ a MŠ pro sluchově postižené a ZŠ z Chrástu. Kompletní galerii žákovských výtvorů naleznete ZDE.

Samotní hráči Viktorie Plzeň pak vyplnili středeční čas mezi prvními tréninky prohlížením všech zaslaných děl. „Byla moc hezká. Spoustu originálních výtvorů, vybíralo se nám opravdu těžce. Jsem rád, že oceněna bude každá škola, která se zapojila, protože je opravdu náročné vybrat nejlepší tři,“ řekl jeden z hlavních členů poroty – brankář Aleš Hruška.

„K historii plzeňského fotbalu se váže několik zajímavých událostí a ty plakáty je připomínají. Hrozně se povedly, žákům bych chtěl za všechny kluky v kabině poděkovat,“ dodal kapitán Roman Hubník.

Jako nejlepší si hráči zvolili dílo žáků ZŠ Chrást s vyobrazením Tomáše Garrigua Masaryka a Edvarda Beneše, kteří na listině drží zápis ze zápasu mezi Viktorií Plzeň a Juventusem z roku 1935. Na druhém místě se umístilo dílo žáků 9. třídy ze ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Plzni, které připomínalo vítězství v roce 2010 v Českém poháru. A třetí místo obsadila dílo školní družiny II.ODD při 26. ZŠ v Plzni ze třídy 2.C, vázající se ke slavné výhře nad CSKA Moskva z roku 2013.

Vítězná škola dostane možnost si zatrénovat s A-týmem Viktorie Plzeň, školu z druhého místa pak navštíví osobně hráči Viktorie formou besedy a žákům ze třetího místa bude dopřána prohlídka stadionu a jeho zázemí. Všechny školy, které se do soutěže zapojily, se pak stanou prvními držiteli ročenek 2018/2019, které budou podepsány hráči s věnováním.

Viktorka do škol má za cíl zapojit školy do dění okolo klubu FC Viktoria Plzeň. Pravidelně jsou pro školy pořádány soutěže se zajímavými cenami. Vybraní žáci dostávají na zápasy vstupenky. Případní noví zájemci o vstup do projektu se nám mohou ozývat na e-mailovou adresu belsan@fcviktoria.cz.

Mediálním partnerem projektu je Plzeňský deník.

Fotogalerie