Ztráta z prvního zápasu, která se ale dá zvrátit. Na viktoriány ve čtvrtek večer čeká odveta 3. předkola Evropské konferenční ligy, kdy v Doosan Areně budou dohánět dvougólové manko. Jak si do odvety proti The New Saints věří kanonýr Jean-David Beauguel a trenér Michal Bílek?

„Koukali jsme na video z prvního zápasu. Rozebírali jsme si chyby, abychom je zítra už neopakovali. Řekli jsme si ale i nějaká pozitiva, nicméně víme, že ten výkon v úvodním utkání nebyl ideální,“ uvědomuje si Jean-David Beauguel.

Nejčastější výsledek Viktorky v této sezoně, tedy výhra 2:1, ve čtvrtek k postupu stačit nebude. Svěřenci Michala Bílka se pokusí otočit skóre 2:4 z prvního duelu. „V lize bychom za něj byli rádi, teď víme, že to musí dopadnout jinak. Ono i v Cardiffu jsme měli zápas ve své režii, ale chybovali jsme. Toho se musíme vyvarovat. Efektivita musí být lepší, třeba proti Slovácku jsme měli více šancí než jen na dva góly,“ ví plzeňský kouč.

Jaký by byl podle šestapadesátiletého trenéra ideální scénář? „Dát brzký gól a soupeře znervóznit, o to se budeme snažit. Do zápasu jednoznačně musíme vstoupit aktivně a vytvářet si hodně střeleckých příležitostí. Dostávat balon do pokutového území a tam musíme být efektivnější než při posledním utkání. Nic jiného nepřipadá v úvahu,“ předznamenává Bílek.

Viktoriáni jsou pro postup připraveni na hřišti nechat vše. „Pro tým odevzdám 100 %. Věřím nám, že to můžeme zvrátit. Už proti Bohemians a Slovácku jsme ukázali, že máme charakter na to, abychom zápas otočili. Zítra to bude důležité pro nás i pro fanoušky,“ má jasno JDB.

Určitě i francouzský kanonýr může být jednou z ústředních postav pro obrat dvojzápasu, nejlepšímu střelci FCVP z uplynulé sezony se daří i na začátku tohoto ročníku. „Cítím se sebevědomě, když se mi podařilo v poslední době vícekrát skórovat. Pro hráče je důležité, když se cítí užitečný pro tým a pro trenéra,“ těší Bogyho. „Věřím, že budeme mít mnoho šancí. Musíme je proměnit a zároveň soupeři zabránit v protiútocích,“ uzavírá vytáhlý útočník.

Fotogalerie