Prvním zápasem proti Slovácku v nově vzniklé juniorské lize, vstoupili i ti plzeňští do nové sezóny. A vstup to nebyl vůbec špatný. Po remíze 2:2 si z hřiště soupeře odvážejí první letošní bod.

Prvním zápasem proti Slovácku v nově vzniklé juniorské lize, vstoupili i ti plzeňští do nové sezóny. A vstup to nebyl vůbec špatný. Po remíze 2:2 si z hřiště soupeře odvážejí první letošní bod.

Na obou týmech jako by byla znát určitá nervozita z úvodu ligy, takže téměř celý první poločas utkání byl z obou stran poměrně opatrný. Právě nervozita jako by poněkud svazovala hráčům obou týmů nohy. Přesto to byli domácí, kteří se jako první radovali ze vstřelené branky. Ta padla po menším nedorozumění v obraně viktoriánů, čehož využil jeden z domácích hráčů a střelou z pětadvaceti metrů rozvlnil sí (1:0). Tento stav vydržel až do konce poločasu.

Do toho druhého jako by hráči Viktorky vstoupili pokropeni živou vodou. Soupeře jednoznačně přehrávali a tento tlak začal velice brzy přinášet ovoce. V padesáté šesté minutě po přihrávce Černého vyrovnal povedenou střelou TomᚠPetráček (1:1). Viktoriáni měli další příležitosti ke skórování, ale ujala se až hlavička Daniela Černého, který si vyskočil na centr Martina Hrubého a poslal Viktorku do vedení (1:2). A viktoriáni ve své snaze nepolevovali. Bohužel to se jim stalo osudným v osmdesáté páté minutě, kdy z brejku se štěstím hlavičkou domácí hráč vyrovnal na konečných 2:2.

„První poločas byl z obou stran opatrný, hráči hodně kazili a bylo to příliš ztrát míče. Druhá půle už byla z naší strany výrazně lepší. Soupeře jsme jasně přehrávali, z čehož pramenily i naše branky. Bohužel jsme neproměnili další dvě, tři stoprocentní šance, mohlo to být klidně i 1:3 nebo 1:4, takhle nás bohužel v závěru zápasu domácí potrestali. Ale hráče především za výkon v druhém poločase musím opravdu pochválit,“ shrnul zápas asistent trenéra, Martin Lepeška.

1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň  2:2 (1:0)

Sestava FC Viktoria Plzeň – Brych, Hoš (46. Dvořák), Chocholoušek, Libotovský, Krčál, Kyndl (76. Lukeš), Hamerník, Hoffmann (81. Domabyl), Hrubý, Černý, Petráček (86. Perntglau)  – trenér Jiří Skála

Branky FC Viktoria Plzeň: 56. Černý, 70. Petráček