První přípravný duel sezony 2020/2021 rozhodli góly nováčci v týmu!

Přátelák / Sobota 1. 8. 2020, 11:00 / Luční

Staněk (46. Sváček) – M. Havel (46. Řezník), Brabec (46. Hejda), Pernica (80. Míka), Limberský (46. Kovařík) – Bucha (56. Hořava), Káčer, Alvir – Mihálik, Beauguel (56. Matějka), Kopic (69. Ba Loua)

Vorel – Čolič (46. Almeida), Novák (46. Talovierov), L. Havel (46. Králik), Kopečný (46. Kladrubský) – Čavoš, Valenta (46. Brandner) – Ekpai (46. Mészáros), Javorek (63. Valenta), Jánošík (46. Mršić) – Bassey (46. Ledecký)

Branky: 31. Káčer, 61. Matějka, Rozhodčí: Grimm – Kříž, Paták

Diváci: uzavřeno

Viktoria Plzeň má za sebou první přípravný zápas v rámci sezony 2020/2021. V Luční ulici si s českobudějovickým Dynamem poradila 2:0, když se o góly postarali nováčci Miroslav Káčer s Lukášem Matějkou.

Oba týmy se zpočátku duelu snažily aktivně útočit, ale zároveň pracovaly dobře v defenzivní fázi. Dobrou pozici měl v 16. minutě Bucha, nicméně Vorel vyrazil balon na roh. Gólu jsme se dočkali po půlhodině hry, Kopic vyzval k zakončení Miroslava Káčera, který neomylně překonal Vojtěcha Vorla a prosadil se poprvé v plzeňském dresu. Následně se činil proti šanci Jánošíka také Jindřich Staněk, v závěru půle ještě vytáhl hostující gólman famózní zákrok proti hlavičce Beauguela.

Druhý poločas už se mimo jiné nesl také ve znamení několika střídání. A jeden ze střídajících hráčů – LukᚠMatějka – měl při své premiéře za A tým hned velký vliv na hru. Nejprve po akci Kopice trefil tyčku, minutu nato po pasu od Radima Řezníka překonal Vorla a upravil stav zápasu na 2:0! V 76. minutě se v dobré šanci ocitl Ondřej Mihálik, branku Českých Budějovic ale netrefil.

Závěr duelu přinesl ještě další příležitosti. Nejprve střela Marka Alvira mířila přímo do Vojtěcha Vorla, poté obstřel Ba Louy zamířil mimo bránu. Následně na druhé straně zahrozil Mészáros, ale Dominik Sváček byl připraven.

Viktoria tak první přípravný duel v sezoně 2020/2021 vyhrála 2:0!