Přinášíme vyjádření útočníka Viktorie Plzeň Tomáše Chorého ke včerejšímu momentu z prvního poločasu, kdy došlo ke srážce se sparanským stoperem Sörensenem.

„Poté, co se po zápase se Spartou strhlo za negativní vlnu směrem k mé osobě po souboji se Sörensenem, považuji za správné a důležité se k celé věci osobně vyjádřit a přinést i můj pohled na věc.

V první řadě bych chtěl ujistit, že jsem v žádném případě do zmíněného souboje nešel s úmyslem protihráče zranit. Ano, moje hra je i vzhledem k mé výšce založená na maximálním nasazení a mnoha osobních soubojích, které mnohdy rozhodují zápasy. A nejinak tomu bylo i včera večer, kdy jsem právě se sparanským stoperem podstoupil řadu důrazných soubojů tělo na tělo.

V situaci z prvního poločasu na mě mířil dlouhý balon, věděl jsem, že jde do mého prostoru a automaticky byl připravený podstoupit souboj s cílem vyhrát hlavičku a trefit míč směrem do vápna. Míč se mi na chvíli ztratil ve světle reflektoru, počítal jsem s tím, že jde mezi nás, ale nakonec propadl za nás a došlo ke srážce. I já jsem měl v první chvíli obavu, jestli jsem se nezranil a byl trochu dezorientovaný. Vše proběhlo v maximální rychlosti a ani v nejmenším jsem neměl v úmyslu zasáhnout protihráče, nebo jej dokonce zranit. Vím, že to i ve zpomalených záběrech vypadá blbě, nicméně vyvracím jakýkoli záměr protihráče zranit.

Pokud mi někdo něco takového podsouvá, musím se proti tomu ohradit a přidat i mé vysvětlení a Sörensenovi jsem se ihned po zápase prostřednictvím jeho spoluhráče omluvil. Na závěr bych ještě sportovně popřál soupeři k vítězství, vstřelil na rozdíl od nás vítěznou branku a zasloužil si tedy vyhrát.“ 

TOMÁŠ CHORÝ