Sobotní generálku na ligový start odehrají viktoriáni od 11:00 v Doosan Areně proti Chrudimi. Původní soupeř ŠKF Sereď zápas kvůli několika nakaženým hráčům koronavirem nemůže odehrát. Na utkání mohou přijít i fanoušci.

Již příští neděli vstoupí Viktoria domácím duelem s Hradcem Králové (18:00) do jarních ligových bojů. Generálku na start soutěže měla původně odehrát proti slovenskému klubu ŠKF Sereď, který však bohužel kvůli koronavirové nákaze v týmu nemůže duel sehrát, což dnes oznámil.

Viktoriáni se tak v sobotu od 11:00 utkají s náhradním soupeřem, kterým bude druholigová MFK Chrudim. Utkání se odehraje přímo na trávníku v Doosan Areně, kam bude mít dle aktuálních pravidel přístup 1000 fanoušků.

„Pro vstup budou platit stejná pravidla, jako tomu bylo při předchozích zápasech v Luční ulici, tedy prokázání bezinfekčnosti. Otevřena bude pouze protilehlá tribuna a na utkání mají vstup zdarma všichni permanentkáři, majitelé VIP karet i platebních karet FC Viktoria od ČSOB a ZTP průkazů. Tito fanoušci mohou jít na svou kartičku a nemusí si vyzvedávat žádnou náhradní vstupenku. Ostatní fanoušci si budou moci vstupenky zakoupit na pokladnách za 50 Kč,“ informuje mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Zajištěno bude i občerstvení (platba na stánku bude možná pouze v hotovosti).

Internetový přenos z tohoto utkání k dispozici nebude.

Viktoria shop bude zavřený.

VSTUPENKY:

  • zdarma: majitelé permanentních vstupenek 2021/2022, majitelé VIP karet 2021/2022, držitelé platební karty FC Viktoria od ČSOB, držitelé průkazů ZTP
  • ostatní: vstupenky na pokladnách v Pallově ulici i za severní věží u Viktoria shopu za 50 Kč (pokladny budou otevřeny od 9:30 do 11:00)

KUDY NA STADION

Otevřena bude pouze protilehlá tribuna, k dispozici tedy budou jen vchody S a T. Vstup na stadion bude možný od 10:00.


Pro vstup na utkání platí i nadále omezení kapacity na 1000 návštěvníků a pravidlo o prokázání bezinfekčnosti jedním z následujících způsobů:

  • osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování vydávaným podle nařízení Evropské unie o digitálním certifikátu EU COVID1, že u očkování uplynulo nejméně 14 dní od dokončeného očkovacího schématu, nebo
  • osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.

Z mobilního telefonu budeme na všech vstupech akceptovat pouze aplikaci Tečka. V ostatních případech musí být v papírové formě.

Výjimku mají děti do 12 let. Mladiství od 12 do 18 let se budou moci prokázat PCR testem ne starším než 72 hodin, stejně jako osoby, které se nemohou očkovat ze zdravotních důvodů, těm ale lékař musí důvod kontraindikace očkování zapsat do Informačního systému infekčních nemocí.

Osoby, které procházejí očkovacím režimem (tzn. nemají očkování dokončené), se mohou dle Mimořádného opatření prokázat PCR testem ne starším než 72 hodin.

FC Viktoria Plzeň bude prokázání bezinfekčnosti bez výjimek kontrolovat u vstupů na stadion.

DOSAVADNÍ ZÁPASY FCVP V PŘÍPRAVĚ:

Sobota 8. ledna – FCVP vs. Písek 8:0 (Havel 2, Čermák 2, Beauguel, Bucha, Chorý, Mosquera)
Středa 12. ledna – FCVP vs. Příbram 6:0 (Káčer 2, Chorý, Sýkora, Mosquera, Čermák)
Sobota 15. ledna – FCVP vs. Ústí nad Labem 1:0 (Sýkora)
Středa 19. ledna – FCVP vs. Brno 1:1 (Potočný)
Sobota 22. ledna – FCVP vs. Mladá Boleslav 0:1