Záložník Tom Slončík opouští Viktorii Plzeň. Dnes byl stvrzen jeho přestup do FC Hradec Králové.

Jednadvacetiletý záložník Tom Slončík přišel do Viktorie Plzeň před dvěma lety ze Zlína. Jaro i podzim roku 2025 strávil na hostování v Hradci Králové, do Doosan Areny se vrátil na jarní část uplynulé sezony. Nyní se s červenomodrým dresem loučí natrvalo a přestupuje právě na východ Čech.

Za Viktorii odehrál celkem 22 zápasů, v nichž vstřelil dvě branky a zahrál si i Evropskou ligu.

„Tomovi za celý klub děkuji za jeho služby. Bohužel jeho herní vytížení na jaře nebylo takové, jaké si obě strany představovaly. Vzhledem ke stále mladému věku je pro jeho další fotbalový rozvoj klíčové, aby pravidelně nastupoval. Logickým krokem je tedy přestup do prostředí, které dobře zná z hostování. Přejeme mu v jeho další kariéře jen to nejlepší,“ uvedl Martin Vozábal, sportovní ředitel klubu.