Ten, kdo zavítal v pondělí podvečer do Luční ulice na duel Juniorské ligy mezi Viktorií Plzeň a Spartou Praha, určitě nelitoval. Kromě slunečného počasí, které zpříjemnilo utkání na hlavním hřišti, se dočkal pohledného fotbalu, pěti branek a výhry domácího týmu. Plzeňští fotbalisté tak prodloužili svoji úspěšnou sérii bez porážky na šest zápasů.

Ten, kdo zavítal v pondělí podvečer do Luční ulice na duel Juniorské ligy mezi Viktorií Plzeň a Spartou Praha, určitě nelitoval. Kromě slunečného počasí, které zpříjemnilo utkání na hlavním hřišti, se dočkal pohledného fotbalu, pěti branek a výhry domácího týmu. Plzeňští fotbalisté tak prodloužili svoji úspěšnou sérii bez porážky na šest zápasů.

Hned první minuty naznačily, že tentokrát dostane na hřišti prostor především ofenziva obou soupeřů. Druhá minuta pak přinesla první změnu stavu. Z rychlého brejku se prosadili hosté zásluhou Lukáše Juliše – 0:1. Inkasovaná branka však domácím hráčům vítr z plachet nesebrala, spíše naopak. Neustále se tlačili před branku Kotěry. Obrana Sparty si však poradila jak s centrem Růžičky, tak i následnou střelou Davida Štípka. Vyrovnání přinesla až 34. minuta, kdy nejprve střílel Daniel Černý, odražený míč se poté dostal ke Končalovi, ale ani on jej nepropasíroval za záda sparanského brankáře. Až třetí pokus skončil v síti, autorem pohotové střely byl David Štípek – 1:1. Za tohoto stavu odcházeli hráči do kabin.

V úvodu druhé části nejprve zahrozil domácí Růžička, který poslal míč hlavou pouze do boční sítě. Poté se neprosadil z malého vápna Štípek, jehož pokus stačila obrana hostí se štěstím vytěsnit mimo tyče. Branky se tak necelé dvě stovky diváků dočkaly na druhé straně hřiště v 56.minutě, autorem byl opět Juliš. Tlak Viktorie sílil a bylo jen otázkou času, kdy se domácím podaří vyrovnat. V 74. minutě přišel rohový kop v podání Lukeše, načechraný míč se dostal na hlavu kanonýra Černého a ten srovnal na 2:2. Neutekly ani tři minuty a skore se znovu měnilo. Po individuální akci Manduly a přihrávce Končala, se střelou z hranice pokutového území prosadil David Kůžel a poslal tak svůj tým poprvé v utkání do vedení. Devět minut před koncem mohl vedení pojistit střídající Mandula, ale jeho pokus stačila hostující obrana vytěsnit na roh. Viktoriáni tak dokázali Pražanům oplatit podzimní porážku 1:2.

„Jednoznačně nejlepší utkání sezony, kterému nechybělo vysoké nasazení, fotbalovost, hrálo se až na dorazpopisoval dění na hřišti asistent trenéra Martin Lepeška. „Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, dvakrát jsme museli dotahovat náskok soupeře. O to větší radost z vítězství máme. Kluci prokázali obrovskou vůli po vítězství  a to až do samého závěru,“ dodal třiatřicetiletý kouč. Další utkání čeká na plzeňské fotbalisty již ve čtvrtek, kdy se představí na hřišti severočeských Teplic.