O uplynulém víkendu měli fanoušci žákovského fotbalu možnost shlédnout dva zápasy na domácí půdě. Ačkoli se v zápasech starších žáků přehnaného počtu branek nedostávalo, mladší žactvo si s chutí zastřílelo. Bilance víkendových výsledků mladých viktoriánů je vyrovnaná – dvě výhry a dvě porážky.

Dvanáctka zvítězila v Příbrami výrazným rozdílem

V sobotu 20. září cestovali nejmladší žáci Viktorie Plzeň na půdu Příbrami, která je proslulá svou prací s mládeží. Plzeňané ovšem na hřišti středočeského klubu dominovali a domácím nasypali přes dvacet branek.

„Sehráli jsme dobrý zápas. Soupeře, který uplatňoval hlavně důrazný fotbal, jsme předčili hlavně kombinační hrou a technickými dovednostmi. Všichni hráči zaslouží pochvalu za výborný kolektivní výkon,“ hodnotí trenér Jiří Gerstner.

1. FK Příbram U12 - FC Viktoria Plzeň U12 7 : 22

FC Viktoria Plzeň U12:
Ivanič – Vacek, Saitz – Havelka, Pressl, Planeta, Oravec - Vobruba (Hendrych, Karásek, Majer)
Vaněk – Vanc, Brož – Švihla, Holík, Štícha, Velfl - Jedlička (Maxa, Nedvěd, Bešta)

Třináctka v přestřelce zaostala

Do areálu U Litavky zamířili také žáci do třinácti let. Na rozdíl od svých mladších kolegů nebyli lepším týmem a v konečném zúčtování zaostali o tři branky.

„S trenérem domácích jsme se shodli, že utkání nabídlo vysokou intenzitu hry od obou mužstev a množství zajímavých situací před oběma brankami. Jsme rádi, že se nám dlouhodobě daří přibližovat příbramským klukům v herní složce, protože se jedná o velice zdatného a fotbalově kvalitního soupeře. Naopak nás mrzí množství obdržených branek, které pramenily ze špatného rozhodování v zakládání útočných akcí,“ přemýšlí trenér Štěpán Havránek.

1. FK Příbram U13 - FC Viktoria Plzeň U13 11 : 8

Branky Viktorie: Koželuh 3x, Nováček 2x, Renza, Šimek, Marko
FC Viktoria Plzeň U13:
Ivanič – Hrdlička, Marek, Kožíšek, Brýla, Koželuh, Šimek, Pešek, Janota L.
Štolka – Marko, Řezníček, Janota J., Drtil, Renza, Nováček, Krátký, Šoul, Patrovský

Tým U14 zůstává na vítězné vlně

Starší žáci přivítali na domácím hřišti ve Starém Plzenci celek Pardubic. Fanoušky, kteří se nedočkali gólových hodů, ale mohla potěšit výhra domácích borců.

„Samozřejmě nás těší, že jsme vyhráli podruhé za sebou. Je však potřeba, abychom na sebe byli nároční, a z tohoto pohledu musíme říci, že jsme dovedností příliš nepřevedli. Naši hru provázelo veliké množství chyb a zkažených přihrávek. Kluky musíme pochválit za snahu a chtění, ale je třeba také vydržet a uvědomit si, že momentální výsledek znamená málo, v budoucnu budou rozhodovat dovednosti,“ říká trenér Josef Šneberger.

Další utkání odehrají žáci U14 na domácím hřišti ve Starém Plzenci už ve středu 24. září od 14:15 hodin.

FC Viktoria Plzeň U14 – FK Pardubice U14 1:0 (1:0)

FC Viktoria Plzeň U14: Edelman (36. Čaloun) - Vajai, Zikmund, Ruda, Fišer - Kuhajda, Janda, Plzák (36. Tětek) – Lehký (36. Jánský), Popovič (36. Špirk), Pecháček

Nejstarší žáci podruhé v sezóně zaváhali

Nad síly žáků do patnácti let byli v sobotu odpoledne stejně staří zástupci Pardubic. O osudu utkání rozhodla jediná branka, která padla bohužel za záda brankáře Tomáše Nováka.

V prvním poločase soupeř z Pardubic domácí přehrával, Plzeňanům vázla kombinace a pohyb na hřišti. Soupeři utkání ulehčili velkým množstvím nevynucených chyb, které Pardubice dokázaly zužitkovat k ohrožení branky Viktorie a vstřelení jediného gólu. V prvním poločase mladé viktoriány soupeř předčil nejen vstřelením branky, ale i nasazením a důrazem v osobních soubojích.

Ve druhém poločase se hra domácích zlepšila, i přes velké nasazení a zlepšení herního projevu se jim ale nepodařilo překonat dobře fungující defenzivu soupeře a vstřelit branku. 

„I přes prohru lze hráče pochválit za bojovný výkon zejména v druhém poločase. První půle nám pak ukázala nedostatky, které bychom rádi do dalších utkání odstranili,“ hodnotí trenér Ladislav Novotný.

Následující zápas se na hřišti Starého Plzence uskuteční ve středu 24. září od 12:00 hodin.

FC Viktoria Plzeň U15 : FK Pardubice U15 0:1 (0:1)

FC Viktoria Plzeň U15: Novák Tomᚠ(36. Mařík Richard), Heller David (40. Těžký Samuel), Uzlík Václav, Míka Václav, Král Jakub, Patrovský Marek, Zajíček Petr (45. Lávička Martin), Šulc Pavel, Hájek Marek, Vodrážka Jan, Kepl Tomáš