Mokrý terén a chladné počasí přivítalo aktéry utkání 30. kola Juniorské ligy, které se hrálo v pondělí podvečer ve sportovním areálu v Luční ulici, kam zavítal změřit síly s viktoriánskou juniorkou liberecký Slovan. I přes nepříznivé podmínky viděli přítomní pět branek a řadu dalších gólových příležitostí.

Mokrý terén a chladné počasí přivítalo aktéry utkání 30. kola Juniorské ligy, které se hrálo v pondělí podvečer ve sportovním areálu v Luční ulici, kam zavítal změřit síly s viktoriánskou juniorkou liberecký Slovan. I přes nepříznivé podmínky viděli přítomní pět branek a řadu dalších gólových příležitostí.

Svižný fotbal nabídly již úvodní minuty duelu dvou týmů ze středu tabulky. První branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 12. minutě ji umístěnou střelou k tyči zaznamenal Daniel Černý – 1:0. V následných deseti minutách vytěžili domácí hráči dva rohové kopy, ale obranu Liberce se jim v tomto případě přelstít nepodařilo. Ve 32. minutě přišel přetažený centr Matěje Končala na hlavu Jakuba Hamerníka a ten překonal libereckého Bojčuka podruhé. Radost domácích ze vstřelené branky ještě pořádně nedozněla a Matěj Končal zvyšoval na 3:0. Poté se ke slovu dostali hosté. Jejich první vážnější příležitost zakončil přesnou trefou Drobílek – 3:1. V samém závěru první části byl blízko gólovému zápisu domácí Veselinovič, ale na kluzkém terénu poslal míč mimo tyče.

Stejný hráč měl na kopačkách šanci v úvodu druhé části, ale i v tomto případě vyšel gólově na prázdno. Kombinační hra domácích i ve druhé části slavila úspěch a hra se převážně odvíjela na polovině hostí. A tak mnoho nebezpečných situací před plzeňským Mandousem k vidění nebylo. 60. minuta přinesla příležitost domácího Manduly, po příhře Černého, ale mířil vedle. Štěstěna se odklonila i od střídajícího Kůžela, který si vypracoval v poslední desetiminutovce dvě příležitosti, avšak ani jemu nebylo přáno zapsat se do listiny střelců. V samém závěru se hosté dočkali a z ojedinělého útoku zásluhou dorážky Dydowicze se jim podařilo korigovat na konečných 3:2. Viktoria tak dokázala Slovanu oplatit podzimní porážku a prodloužila svoji sérii bez prohry na pět zápasů.

„Z vítězství máme radost, nutno ale říci, že jsme od toho utkání přeci jen asi čekali něco více. Na škodu byl těžký, podmáčený terén, který nebyl nakloněn kombinačnímu fotbalu,“ komentoval utkání asistent trenéra Martin Lepeška.