1. 9. 2019    B tým – reportáž

Béčko znovu neinkasovalo ze hry, Motorletu však podlehlo na penalty

FC Viktoria Plzeň

4. kolo / Neděle 1. 9. 2019, 10:30 / Luční

4. kolo / Neděle 1. 9. 2019, 10:30
Luční

FC Viktoria Plzeň

0:1pen

(0:0)

FK Motorlet Praha

sestavy

FC Viktoria Plzeň

Valeš – Svoboda (78. Rychnovský), Hranáč, Gabriel, Žilák (78. Plecitý) – Grajciar, B. Havel (78. Petr), Vais – Mihálik (81. Vrba), Pinc, Pihrt (64. L. Václavík)

FK Motorlet Praha

Janáček – Štěpánek, Rajnoch, Dvorský, Čepelák – Měska (81. Jonáš), Žaloudek, Radosta, Fotr (90+2. P. Václavík) – Hurka (85. Filip), Vojta (78. Suk)

statistiky

Penalty: 3:5, Rozhodčí: Šimek – Raplík, Bednář

Diváci: 150

Ve svém druhém utkání v rámci sezony 2019/2020 se B tým Viktorie Plzeň utkal s Motorletem Praha. Z A týmu dorazil na výpomoc Ondřej Mihálik, v brance se poprvé ukázal Ondřej Valeš. A ani ve čtvrtém utkání tým trenéra Horvátha neinkasoval ze hry, po bezbrankové remíze však prohrál následné penalty 3:5.

Do zápasu značně lépe vstoupili viktoriáni, v úvodních minutách soupeři téměř vůbec nepůjčili balon. Dobrou šanci měli v deváté minutě, kdy Mihálik vyslal Grajciara, který našel před brankářem Dušana Pince. Jeho střelu z první ale vyrazil Martin Janáček, dorážka Bohumila Havla už šla mimo tři tyče. Postupem času se Motorlet Praha osmělil a hra se lehce vyrovnala.

Akce pražského týmu ale párkrát zastavilo ofsajdové postavení, nebezpečí přicházelo zejména z rohových kopů. Branku však první poločas nenabídl. Ani ten druhý dlouho nepřinášel nějakou větší gólovou příležitost, víceméně přišly dvě až v závěru.

Nejprve to byl hostující stoper David Dvorský, který nebezpečně zakončoval, ale Ondřej Valeš po balonu včas skočil. Na druhé straně pak chtěl velký tlak Viktorie zužitkovat Dušan Pinc, který hlavičkoval bohužel nad.

V pokutových kopech byl Motorlet stoprocentní, zatímco za Viktorii ve druhé sérii neproměnil Adam Vrba, což rozhodlo o osudu zápasu.

hodnocení trenéra

Pavel Horváth (FC Viktoria Plzeň): „Podobný výkon jako v předchozím utkání, ustrašený hlavně od hráčů, od kterých čekáme, že budou hru řídit. To mi tam dnes hodně chybělo, navíc jsem ani neviděl nějaký chtíč vyhrát. Bylo toho málo.“