27. 8. 2022    Zápas

Poslední akce zápasu rozhodla o třech bodech z jižních Čech!

FC Viktoria Plzeň

5. kolo / Sobota 27. 8. 2022, 16:00 / Střelecký ostrov

5. kolo / Sobota 27. 8. 2022, 16:00
Střelecký ostrov

SK Dynamo Č. Budějovice

0:1

(0:0)

FC Viktoria Plzeň

90+4. Mosquera

sestavy

SK Dynamo Č. Budějovice

Janáček – Havel, Králik, Broukal – Sladký, Hora, Penner (46. Zajíc), Čolič – Čmelík (83. Matoušek), Potočný (68. Grič), Hellebrand

FC Viktoria Plzeň

Staněk – Holík (68. Havel), Hejda, Tijani, Jemelka – Bucha, Kalvach – Jirka (56. Kopic), Sýkora (84. Čermák), Pilař (56. Mosquera) – Bassey (56. Chorý)

statistiky

Branka: 90+4. Mosquera, ŽK: Hellebrand, Králik, Zajíc – Tijani, Bucha, Mosquera, Rozhodčí: Hocek – Nádvorník, Machač

Diváci: 4893

Po úspěšném úterním postupu do skupinové fáze Ligy mistrů se viktoriáni v sobotu odpoledne vrátili na ligové trávníky. V Českých Budějovicích rozhodli o všech třech bodech v poslední akci zápasu, když se na vítězné trefě podílela dvojice střídajících hráčů asistující Aleš Čermák a gólový Jhon Mosquera!

V prvním poločase se hrál velmi vyrovnaný fotbal a dlouho bez jakéhokoli zakončení. První vážnější situace se zrodila až po půl hodině hry, kdy si Patrik Hellebrand navedl míč do středu hřiště a vypálil za hranicí šestnáctky, ale Jindřich Staněk si s jeho střelou poradil. Za hosty se do zajímavé příležitosti dostal před odchodem do kabin debutant Fortune Bassey, ale bývalí spoluhráči mu jeho pokus dokázali na poslední chvíli zablokovat na rohový kop.

Zkraje druhé půle se do po centru Lukáše Havla dostal k hlavičce mistr s FCVP Roman Potočný, ale své staré známé nepotrestal, jelikož zamířil nepřesně. Následně si Budějovice vytvořily obrovskou tutovku – dlouhý aut prodloužil Havel za sebe na Sladkého, který z blízkosti napálil jen tyč.

Po hodině hry si Václav Jemelka povodil Lukáše Čmelíka a následně vypálil, Martin Janáček jeho halfvolej vyrazil na roh. Z následné standardky hlavičkoval těsně vedle TomᚠChorý. V 78. minutě červenomodří dostali míč do branky, ale kvůli hře rukou video branku odvolalo.

Z poslední akce zápasu svěřenci trenéra Michala Bílka vydolovali regulérní gól – a také vítězný! Aleš Čermák zakroutil míč od rohového praporku přesně na hlavu Jhona Mosquery a akce dvou střídajících hráčů rozhodla o tom, že si červenomodří odváží z jižních Čech všechny tři body.

Záznam