Po Adamu Hlouškovi hlásí Viktoria Plzeň druhou velkou posilu na sezonu 2019/2020. Tříletou smlouvu s klubem podepsal perspektivní střední záložník LukᚠKalvach.

23letý olomoucký odchovanec nastupuje na pozici defenzivního středního záložníka. V nejvyšší soutěži má momentálně odehráno 59 duelů, ve kterých vstřelil dvě branky a přidal tři asistence. V této sezoně vyslal ze své nohy 1403 přesných přihrávek, pouze 23 hráčů v celé lize bylo v tomto ohledu lepší. Oba góly vstřelil v březnu v duelu na hřišti Dukly Praha (Olomouc jej vyhrála 4:0).

Za přestup do Plzně je Kalvach velmi rád. „Vážím si toho, že si mě Viktorka vybrala. Plzeň je velký klub, má kvalitní hráče a dobré zázemí. Teď už bude vše záležet jen na mně, abych předváděl co nejlepší výkony,“ ví perspektivní středopolař. „Beru to jako velký krok v mé kariéře. Už se těším na nové spoluhráče, realizační tým a na celou přípravu,“ vyhlíží své nové angažmá s tím, že osobně se již zná s Tomášem Chorým, Romanem Hubníkem a Milanem Havlem.

„Plzeňské angažmá určitě bude výkonnostní posun. Viktoria má kvalitní kádr, ale myslím si, že když zapadnu a vše nám bude jako týmu fungovat, tak budeme pořád útočit na ty nejvyšší příčky. O místo v sestavě se budu muset porvat, je tu spousta kvalitních středních záložníků, například takový Patrik Hrošovský patří k těm nejlepším v lize a rád bych si s ním zahrál,“ dodává LukᚠKalvach.

„Jde o vynikajícího hráče s velkými předpoklady a doufáme, že je v Plzni naplno prokáže. LukᚠKalvach byl v našem hledáčku už delší dobu a svou výkonností nᚠzájem v podstatě jen potvrdil. Navíc díky svému charakteru na hřišti i mimo něj může být dobrým příkladem pro další mladé hráče v Plzni,“ řekl k transferu generální manažer klubu Adolf Šádek.

„Jsme rádi, že se po loňských neúspěšných námluvách vedení Viktorie k zájmu o Lukášovy služby teď znovu vrátilo. Potvrdilo se tím, že i v této sezóně pokračoval v konzistentních, vysoce kvalitních výkonech, díky kterým se zařadil mezi klíčové hráče Sigmy Olomouc. Jsme přesvědčeni, že je velmi dobře připraven na novou velkou výzvu a svojí „klidnou sílou“ vydatně pomůže týmu Viktorie Plzeň v dalších sezonách”, řekl Roman Brulík, předseda představenstva společnosti RBR SportConsult a.s., která Lukáše Kalvacha zastupuje.

Fotogalerie