Zpestření na začátku školního roku dopřáli viktoriáni Aleš Hruška a Pavel Vrba na ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Plzni, když dorazili v rámci projektu Viktorka do škol na besedu. Žákům ochotně odpovídali na dotazy, podepisovali se, fotili a také přinesli jako dárky domácí dresy!

ZŠ a MŠ pro sluchově postižené vyhrála besedu v soutěži v rámci projektu Viktorka do škol. Žáci nakreslili obrázek připomínající vítězství FCVP v roce 2010 v Českém poháru a obsadili druhé místo.

Trenér Pavel Vrba a brankář Aleš Hruška tak v úterý 10. září dorazili přímo do školy na besedu, kde nejprve ochotně odpovídali na dotazy přítomných žáků. Posléze jim jako překvapení rozdali i dresy, následovalo focení, podepisování a přátelské pozdravy.

„Hrozně rychle mi to uteklo, užil jsem si to a myslím, že to proběhlo v pohodě. Dětem jsme zpestřili školní rok a měly z toho radost, takže my také,“ těší Aleše Hrušku. „Akce tohoto typu se mi moc líbí. Je vidět, že spoustu dětí v Plzni fotbal zajímá, což je pozitivní. S touto školou já osobně spolupracuji již delší dobu, měl jsem s ní v minulosti už nějaké akce při různých sportovních turnajích,“ vzpomíná Pavel Vrba.

Viktorka do škol má za cíl zapojit školy do dění okolo klubu FC Viktoria Plzeň. Pravidelně jsou pro školy pořádány soutěže se zajímavými cenami. Vybraní žáci dostávají na zápasy vstupenky. Případní noví zájemci o vstup do projektu se nám mohou ozývat na e-mailovou adresu belsan@fcviktoria.cz.

Mediálním partnerem projektu je Plzeňský deník.

Foto: Deník/Zdeněk Vaiz

Fotogalerie