57. Durosinmi
86. Kliment

Rakovan – Cedidla, Didiba, Simerský (C), Bartošák (83. Bužek) – Černín, Janetzký – Vukadinović (46. E. Ndiaye), Tkáč (30. J. Kolář), Reiter (54. Pidro) – Fantiš (46. F. Žák).

Staněk – Hejda (C), Dweh, Hranáč – Cadu, Kalvach, Bucha (62. Traoré), Kopic (62. Jirka) – Šulc (62. Vlkanova) – Chorý (70. M. Vydra), Durosinmi (62. Kliment).

Branky: 24. Vukadinović – 4. Chorý, 20. Šulc, 26. Šulc, 45. Bucha, 49. Durosinmi, 57. Durosinmi, 86. Kliment

Diváci: 3938

V 8. kole FORTUNA:LIGY Viktoria zaznamenala rekordní výhru. Ševce na Letné porazili vysoko 7:1.

Začátek utkání mezi Zlínem a Viktorkou byl kvůli zásahu záchranářů o patnáct minutek pozdržen. Do první šance nedělního duelu se dostali domácí. Centr z levé strany mířil přesně na hlavu Cedidly. Fantastickým zákrokem balon vytáhl Jindřich Staněk. Hned ve třetí minutě poprvé zahrozili Viktoriáni. Centr Kopice z pravé strany posouval patičkou ve vápně Rafiu Durosinmi na úplně volného Cadua. Ten z malého vápna trefil jen horní tyč. Západočechy to mrzet nemuselo. Minutu na to otevřel skóre TomᚠChorý, který zůstal na hranici šestnáctky volný a balon zakroutil k levé tyči Rakovany branky.

V sedmé minutě přišel zásadní moment zápasu. Zlínský Černín zasáhl kopačkou do oblasti hrudi Durosinmiho a za svůj zákrok dostal červenou kartu. Ve dvacáté minutě vedla Viktoria o dvě branky. Hlavička Lukáše Hejdy po centru Lukáše Kalvacha ještě skončila na horní tyči, ale dorážka Pavla Šulce už mířila do sítě, 2:0. Domácí odpověděli za necelé čtyři minuty. Jindřich Staněk vyboxoval balon na hranici šestnáctky. Tam ovšem číhal Vukadin Vukadinovič a pěknou ranou poslal balon za záda Jindry Staňka, který se natahoval marně.

Ještě rychlejší odpověď si ale přichystal Pavel Šulc, který se ocitl na hranici šestnáctky a nekompromisně balon narval pod horní tyč. Bláznivý a střelecky vydatný první poločas ukončil v nastaveném čase Pavel Bucha, který se ve vápně ujal vypadlého balonu a poslal jej po čtvrté do sítě. Viktoria vedla ve Zlíně po prvních čtyřiceti pěti minutách 4:1.

Že se z plynu ubírat nebude ukázal hned po čtyřech minutách prvního poločasu Rafiu Durosinmi, který neodmítl výzvu Honzy Kopice v podobě centru z pravé strany a dovršil pověstného bůra. První branka Durosinmimu jen zvýšila gólový apetit a v padesáté sedmé minutě skóroval podruhé. Centr Lukáše Kalvacha od rohového praporku prodloužil Sampson Dweh na zadní tyč, kde míč uklízel nigerijský útočník. Poslední hřebíček do zlínské rakve zaklepal v sedmaosmdesáté minutě Honza Kliment. Viktoria vyhrála ve Zlíně 7:1 a zapsala historicky nejvyšší vítězství na venkovním hřišti.