Puma banner vlevo
Vstupenky Olympiacos
Chceme se prosadit naším herním stylem, přeje si Roman Pivarník
14.09.2016
FCVP
Rozhovory

Chceme se prosadit naším herním stylem, přeje si Roman Pivarník

Viktorii Plzeň čeká vstup do základní skupiny Evropské ligy proti věhlasnému AS Řím, které v domácím prostředí Doosan Areny přivítá poprvé v historii. Trenér Roman Pivarník zůstává před zápasem se třetím týmem uplynulého ročníku Serie A odhodlaný.

„Chceme se držet naší filosofie, kterou jsme nastavili dřív. Samotný zápas a kvalitní soupeř nám ukáže, jak dokážeme svoje návyky aplikovat v zápase. Řím má samozřejmě široký a kvalitní kádr. Tak jistě má i rozdílné typy hráčů a hlavně v ofenzivní fázi má spoustu variant. K tomu se celý tým snaží hodně kombinovat a rozehrávat útočné akce zezadu, mají zvládnutý rychlý protiútok, přihrávky za obranu a také typicky italský hluboký blok. AS má tým plný vyspělých hráčů, ale jak má silné útočné standardní situace, tak má jisté slabiny při obranných standardkách,“ říká k nejbližšímu soupeři Viktorie plzeňský trenér. „V Evropě se hraje trochu jiný fotbal než u nás v lize. Já ale věřím, že si dokážeme vytvořit prostory a být silní při práci s míčem,“ zůstává odhodlaný Roman Pivarník.

Odkrývat předčasně karty v podobě základní sestavy Roman Pivarník pochopitelně den před zápasem nechce. „O nominaci se rozhodneme po tréninku, po kterém uvidíme, jak jsou na tom jednotliví hráči zdravotně,“ říká.

V týmu v uplynulé době přivítal tři posily. „Výhoda jak Zemana, tak Poznara je to, že v reprezentační pauze jsme je měli na trénincích. Oba si zvykají rychle a dokazují kvalitu, kterou mají. Kace přišel, dva dny trénoval s námi a následně odcestoval s národním mužstvem. V Liberci tak musel naskočit skoro bez přípravy a odehrát poločas, který zvládl výborně. Všichni hráči mají kvalitu, ale musejí ji prokázat i v takto kvalitních zápasech,“ uzavírá Roman Pivarník.

Fotogalerie

       
 
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál