Nejmladší dorostenci Viktorie Plzeň se pod vedením trenéra Pavla Fořta zúčastní o víkendu 14. ročníku mezinárodního fotbalového turnaje mládeže v Ústí nad Labem. Ve skupině C narazí hned na dva týmy ze zahraničí.

Skupinové duely budou Plzeňští hrát ve formátu 1x25 minut ve sportovním areálu FC Jiskra Modrá. Z každé skupiny postoupí týmy z prvního a druhého místa do nedělní skupiny GOLD, týmy ze třetího a čtvrtého místa do skupiny SILVER a týmy z pátého a šestého místa do skupiny BRONZE. Ve skupině GOLD se pak navíc hraje superfinále mezi dvěma nejlepšími celky.

Viktorii U16 byly do skupiny přisouzeny dva německé celky – Dynamo Drážďany a Hertha Berlín. Dále se zde Plzeň utká s Mostem, Brnem a Spartou. V dalších skupinách jsou kromě českých týmů také Wolverhampton (Anglie), Rangers (Skotsko), Slask Wroclaw (Polsko), Legia Varšava (Polsko) a australské celky Perth Football Academy a Manly United.

Nedělní skupina GOLD se odehraje na Městském stadionu v Ústí nad Labem, skupina SILVER v TCM Klíše a skupina BRONZE ve Sportovním areálu Modrá.

14. ročník turnaje slibuje zajímavou podívanou. Již v minulosti se ho zúčastnily zahraniční celky, například i Liverpool, který s sebou přivezl současného reprezentanta Walesu Bena Woodburna.

„Kluci se na to těší hodně, čeká je konfrontace se soupeři ze zahraničí,“ říká trenér týmu Pavel Fořt. „Doufám, že se dostaneme do finálové skupiny, ale samozřejmě to bude těžké. Zápas se hraje jen 25 minut, klukům nastíním, že budeme chtít hrát ofenzivní a nátlakový fotbal,“ prozrazuje kouč.

Na turnaj nominoval 2 brankáře a 16 hráčů do pole. Někteří hráči z týmu vinou nemoci odcestovat nemohou. „Máme před sebou ligová utkání a potřebuju, aby se kluci uzdravili. Je lepší, když obětují jeden turnaj, než aby leželi 14 dní doma. Hodně je to mrzí, ale nedá se nic dělat. Bereme to nejsilnější, co máme momentálně k dispozici,“ dodává Fořt.

NOMINACE FCVP U16 NA TURNAJ
Brankáři: Jan Kunesch, Dominik Daněk.
Obránci: Marek Čeliš, TomᚠKeltyčka, Jan Macák, TadeᚠMertl, LukᚠProkop, Jaroslav Rádl, LukᚠRajtmajer.
Záložníci: Martin Doubek, LukᚠKamenský, Filip Lörincz, Dominik Pracht, Jakub Secký.
Útočníci: Jakub Kule, Adam Štauber, Ivo Vonásek, Jan Vonásek.

Rozlosování skupinových duelů FCVP U16 (sobota 28. 9.):
8:30: Dynamo Drážďany – FCVP
9:30: Most – FCVP
10:45: Sparta Praha – FCVP
12:45: Zbrojovka Brno – FCVP
13:30: Hertha Berlín – FCVP