V úvodním jarním zápase Viktorka ztratila vedení a prohrála, tentokrát tomu bylo přesně naopak. V Brně sice inkasovala jako první, ale třemi góly zvrátila skóre na svoji stranu. Výhru 3:1 v moravské metropoli zhodnotil střelec vítězné branky Jan Kopic společně s trenérem Michalem Bílkem.

„Sehráli jsme dobré utkání. Chytili jsme i úvod zápasu, ale bohužel soupeř předvedl jednu pěknou akci a dal hned gól. Potom jsme měli poměrně velký tlak, jenže jsme si nevytvářeli pořádné střelecké příležitosti,“ prozradil k prvnímu poločasu Michal Bílek.

„Ve druhé půli byl obraz hry stejný. Pro nás bylo dobře, že neplatil druhý gól Brna kvůli ofsajdu a my jsme během chvíle vyrovnali a dali na 2:1. Závěr už jsme si pohlídali,“ pokračoval Bílek. „Chtěli jsme hrát jednoduše ze strany do strany, aby domácí museli hodně běhat. Myslím si, že jsme utkání zvládli dobře. I když jsme prohrávali, bylo vidět, že chceme vyhrát,“ měl radost kouč Viktorky.

O vítěznou branku se dvacet minut před koncem postaral Jan Kopic. A byla opravdu výstavní, šlo totiž o obstřel na zadní tyč zpoza vápna! „Pěkný gól. Ani jsem nevěděl, jak ho slavit, byla to euforie. Hlavně jsem šastný, že byl vítězný a zápas jsme zvrátili na svou stranu,“ řekl ke své trefě.

Jak by ten gól popsal svými slovy? „Malinko jsem tušil, že mi to Adam Vlkanova přihraje, ale šlo to trošku víc za mě. Kdybych střílel hned, tak by to skončilo asi na našich fanoušcích,“ usmíval se záložník s číslem 10. „Radši jsem si to teda zpracoval. Někdo z Brna proti mně vystoupil, ale zavřel moji levou nohu a ne pravou. Tak jsem si to dal na pravačku a trefil jsem to dobře,“ uvědomoval si Kopi.

I on pak shrnul zápas celkově. „Zbrojovka úporně bránila a měla spoustu hráčů ve svém vápně. My jsme měli nějaké závary, ale nedokázali jsme je propálit. Domácí to dobře blokovali. Když dal Buchič (Pavel Bucha) gól, tak jsme ožili. Zbývalo ještě spoustu času a věřil jsem, že vyhrajeme, což se potvrdilo,“ uzavřel rozhovor Jan Kopic.

Fotogalerie