Viktoria Plzeň z důvodu koronavirové situace v letošním roce zrušila zimní soustředění, a tak si místo toho domluvila náhradní přátelské zápasy v domácím prostředí. První z těchto utkání se uskuteční ve středu 19. ledna od 11:00 v Luční ulici proti prvnímu týmu druhé ligy – Zbrojovce Brno.

V prvním zápase s Pískem vyhrála Viktoria vysoko 8:0. Dvakrát se prosadili Aleš Čermák a Milan Havel, po gólu přidali Jean-David Beauguel, Pavel Bucha, Jhon Mosquera a TomᚠChorý. Následně pak svěřenci trenéra Michala Bílka porazili Příbram 6:0. O góly se postarali TomᚠChorý, Jan Sýkora, Jhon Mosquera, Aleš Čermák a dvakrát Miroslav Káčer. V sobotu si červenomodří poradili díky gólu Jana Sýkory s Ústím nad Labem 1:0.

Další duel je na programu tuto středu, soupeřem bude aktuální lídr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Zbrojovka Brno. Ta má po 16 odehraných kolech 38 bodů na kontě se skóre 32:15 a v prvním zimním přáteláku remizovala 3:3 se Zlínem, když se prosadili Michal Ševčík, Jakub Přichystal a Martin Sedlák. Duel odchytal Jakub Šiman, který je v Brně na hostování právě z Viktorky. První půli v útoku hrál Jakub Řezníček.

Vstupné znovu činí 50 Kč. Zdarma mohou přijít držitelé permanentních vstupenek, platebních karet FC Viktoria od ČSOB, VIP karet či ZTP průkazů. Na místě bude pro fanoušky nachystán stánek s občerstvením.

Pro vstup na utkání platí i nadále omezení kapacity na 1000 návštěvníků a pravidlo o prokázání bezinfekčnosti jedním z následujících způsobů:

  • osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování vydávaným podle nařízení Evropské unie o digitálním certifikátu EU COVID1, že u očkování uplynulo nejméně 14 dní od dokončeného očkovacího schématu, nebo
  • osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.

Z mobilního telefonu budeme na všech vstupech akceptovat pouze aplikaci Tečka. V ostatních případech musí být v papírové formě.

Výjimku mají děti do 12 let. Mladiství od 12 do 18 let se budou moci prokázat PCR testem ne starším než 72 hodin, stejně jako osoby, které se nemohou očkovat ze zdravotních důvodů, těm ale lékař musí důvod kontraindikace očkování zapsat do Informačního systému infekčních nemocí.

Osoby, které procházejí očkovacím režimem (tzn. nemají očkování dokončené), se mohou dle Mimořádného opatření prokázat PCR testem ne starším než 72 hodin.

FC Viktoria Plzeň bude prokázání bezinfekčnosti bez výjimek kontrolovat u vstupů na stadion.

Ze zápasu opět připravíme na klubový YouTube živý přenos.