Viktoriáni do ligového jara vstoupili špatně, na domácí půdě před vlastními fanoušky prohráli s Hradcem Králové 1:2. Nepovedený zápas zhodnotil trenér Michal Bílek společně s obráncem Václavem Jemelkou.

„Prvních 25-30 minut jsme sehráli velmi slušně, dali jsme branku a další velké příležitosti jsme neproměnili. Potom už jsme tak dobře nekombinovali, předvedli jsme spoustu ztrát a soupeř vyrovnal,“ zhodnotil první poločas Michal Bílek.

„V druhé půli jsme přeskupili řady s tím, že chceme dostat do hry více gólových hráčů. Bohužel branka na 1:2 naše snažení hodně zkomplikovala,“ pokračoval v hodnocení. „Od 30. minuty nebyl nᚠvýkon dobrý. Byla vidět snaha výsledek zvrátit, ale nedali jsme potřebné góly. Celý tým musí v dalším zápase předvést jednoznačně lepší výkon,“ má jasno kouč FCVP.

K utkání se vyjádřil i Václav Jemelka. „Do zápasu jsme vstoupili skvěle, dali jsme gól a dominovali jsme na hřišti. Nevím, co se stalo s naším sebevědomím, že se to pak zhroutilo. V druhém poločase jsme pokračovali špatně a vyústilo to v druhý gól Hradce. Bohužel se nám nepovedlo s tím ještě něco udělat, byla to z naší strany křeč,“ uvědomoval si stoper Viktorky.

Kabina hostů byla po závěrečném hvizdu slyšet až k novinářům. „Nikdy se neposlouchá dobře, když se druhý tým raduje. Takový je fotbal, musíme se z toho oklepat. Nezvládli jsme první zápas, nemělo by se to stávat takové prohry. Musíme jít dál a poučit se z chyb, které jsme udělali,“ doplnil svá slova Džem.

Červenomodří si uvědomují, že jakákoli ztráta je v boji o titul nepříjemná. „Zvl᚝ doma. Mluvili jsme o tom, že začátek jara musíme chytit, abychom se dostali do pohody, místo toho jsme hned prohráli. Mužstvo ale máme velmi kvalitní a z této rány se musíme rychle oklepat. V dalších zápasech musíme být jednoznačně lepší,“ uzavřel Michal Bílek.

Fotogalerie