Viktoria rozdrtila Slovácko a zůstává na čele

Paráda. Viktoria znovu ukázala, proč je na čele tabulky. Deklasovala Slovácko 3:0 a to ještě na konci prvního poločasu promarnila kupu šancí. Jan Rezek se hřeje na čele tabulky střelců s pěti zásahy. Po pěti kolech tak má Plzeň už třináct bodů.

Domácí vstupovali do zápasu v roli velkého favorita, ve Štruncových sadech mohli v pátém kole Gambrinus ligy potvrdit prozatímní roli lídra soutěže. Ve čtyřech předchozích kolech dokázali vstřelit soupeřům deset branek a hlavně získali i stejný počet bodů. Střelecky se zatím skvěle dařilo Janu Rezkovi, který zatížil konto soupeřů už čtyřmi trefami. Plzeňskou Viktorii ale nečekal na domácím trávníku lehký soupeř. Omlazený tým z Uherského Hradiště, jehož největší hvězdou je fotbalový showman Švancara, vstoupil do soutěže velmi slušně a před pátým kolem měl na kontě šest bodů.

Možná i proto, že moravský celek nesvazovala role favorita, vstoupil do zápase svěže – i když právě bez kanonýrka Švancary. Už ve druhé minutě se pokoušel o střelu Kordula, o minutu později hlavičkoval mimo Ticháčkovu svatyni Szmek. Plzeňští fotbalisté ale pomalu přebírali iniciativu a v sedmé minutě kapitán Horváth vyslal střílený centr, se kterým měl gólmam Filipko hodně práce. V desáté minutě po faulu na Koláře si kapitán Viktorie postavil míč těsně za hranicí šestnáctky a znovu ukázal nenahraditelnost své levačky. Míč zatočil přesně k pravé tyči a Plzeň vedla 1:0.

Po čtvrthodině mohla vést Viktoria už o dvě branky. Rezkův prudký centr z pravé strany mířil na nabíhajícího Petrželu, ale ten těsně minul branku.Po dvaceti minutách se znovu začali osmělovat hosté. Valentův dlouhý kop se odrazil ve vápně a pak se otřel o Ticháčkovo břevno. V 26. minutě měl na kopačkách vyrovnání Volešák. Dostal zpětnou přihrávku od Hlůpika, jeho pokus zblízka skvěle vyrazil strážce plzeňské branky nohama.

Poslední čtvrthodina první půle byla plně v režii domácích fotbalistů, kteří bohužel nedokázali ani z vyložených šancí zvýšit svůj hubený náskok. Nejdřív Rada v dobré pozici přestřelil. Ve 40. minutě pálil Petržela z úhlu vedle a o minutu později  byl sám před Filipkem Jiráček. Filipko však vytěsnil jeho pokus, pak si poradil s Radovo levačkou a ještě před poločase, likvidoval další pokus Petržely.

Do druhé půle vstoupili zostra hosté, kteří mohli hned ve 47. minutě vyrovnat, Valentovu šanci ale zneškodnil Ticháček. Hosté za deset minut zahrávali tři rohy, Volešák ještě pálil nad, to už se ale blížila rychlá plzeňská odpověď. V brejku nahrával Rezkovi Kolář a ten se nadvakrát prosadil – 2:0. A v 62. minutě si oba hráči role vyměnili. Rezek předložil lahůdku Kolářovi a ten se zblízka nemýlil. V 67. minutě střídá po tvrdém střetu s Volešákem bezchybný gólman Ticháček, dy svatně Viktorie se tak postavil LukᚠKrbeček.

Viktoria se poté závěr zápasu pohlídala, na rozdíl od předcházejících duelů nenabídla chybami soupeři šance ke zkorigování výsledku. Těsně před koncem se dokonce mohla trefit čerstvá posila – Žúrkův pokus ale Filipko zneškodnil.

Vedoucí tým tabulky, Viktorii Plzeň,  teď čeká křest ohněm. V šestém kole Gambrinus ligy je na Letné čeká zlepšující se pražská Sparta.

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)

Góly: 10. Horváth, 58. Rezek, 62. Kolář

ŽK: Hlůpik, Kordula, Košút