Ve čtvrtek 5. listopadu budou hráči Viktorie Plzeň bojovat o poslední možnost jak si udržet naději na postup ze základní skupiny Evropské ligy. V domácím zápase s Rapidem Vídeň tak budou muset svěřenci Karla Krejčího bezpodmínečně zvítězit.

„Abychom vykřesali naději do následujících kol, potřebujeme zítra vyhrát. Postup nemáme tak úplně ve svých rukou, ale věřím, že jsme se ponaučili z předešlého zápasu a že předvedeme kvalitnější výkon než ve Vídni. Pokud chceme postoupit, musíme zvládnout nejdříve zítřejší zápas a utkání v Minsku. Jestli tyhle dva zápasy zvládneme, můžeme se přiblížit tomu, že budeme hrát s Villarrealem o postup. Pokud bude existovat šance na postup, stále se o něj budeme rvát,“ říká trenér Krejčí.

„Po vítězném zápase se Spartou se síly vrací poměrně rychle. Věřím, že kluci jsou na utkání nachystáni a pokud mají nějaké menší šrámy, do zítřka by se měly doléčit,“ dodává plzeňský trenér.

„Nedávno nám nevyšly dvě utkání, týden před Spartou byl tvrdší ve všech směrech, ale mužstvu to prospělo nejen z taktického hlediska. Byl to možná ten signál, který mužstvo potřebovalo. Přístup a nasazení v zápase se Spartou bylo vyšší než v předešlých utkáních. Cestou téhle náročnosti bychom se dali ubírat i v následujících zápasech, protože to je vítězná cesta,“ ví první muž plzeňské střídačky.

„Rapid je velice dobře organizované mužstvo v defenzivě a venkovní zápasy mu možná svědčí víc, nebo může vycházet ze zabezpečené defenzivy. Směrem dopředu má zajímavé hráče a hra do otevřeného prostoru jeho hráčům zřejmě svědčí. Pokud chceme zítra uspět, nesmí jejich ofenzivní hráči dostat tolik prostoru jako ve Vídni,“ přemýšlí hlavní trenér Viktorie.

„O stoperské dvojici pořád přemýšlím. Dnes nedokážu se stoprocentní jistotou říct, kdo bude zítra hrát. Jako prvním ji ale prozradím hráčům v kabině,“ uzavírá Karel Krejčí.

Fotogalerie