Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek po utkání 9. kola FORTUNA:LIGY proti Pardubicím.

Překonali jste plzeňský rekord v počtu výher, co to pro vás znamená?

Statistiky moc nesleduji, ale pokud to tak je, tak je to samozřejmě potěšitelné zjištění. Svědčí to o tom, že mužstvo pracuje dobře a je na dobré cestě.

Ukázal dnešní zápas sebevědomí týmu, když se dokázal oklepat ze ztráty Jindřicha Staňka a obdržené branky? 

Byla to rána. Měl jsem ze zápasu trochu obavy, protože ten čtvrteční nás stál hodně sil. Udělali jsme nějaké změny. Pokud jde o branku, byla to komplikace, ale věřil jsem, že mužstvo si s tím dokáže poradit.

Poprvé dnes skórovali oba stopeři, zaslouží si oba pochvalu za to, jaký mají přínos pro tým? 

Je to dobře, když se dokáží střelecky prosadit po standardních situacích. Když se na to podíváme, tak se nám branky rozložily mezí více hráčů. V lize už jsme nastříleli šestadvacet branek a naše variabilita je obrovská.

Čeká vás zápas na Spartě, je mužstvo teď ideálně vyladěné? 

Způsob hry, který předvádíme je nadějný. Jedeme tam s respektem k soupeři, ale určitě se nejedeme schovat a s přílišným respektem zalézt. Na zápas se těšíme. 

Jaká pro vás může být komplikace absence Jindřicha Staňka? 

Uvidíme, jaký bude výsledek, nechci předbíhat. Pokud máte v bráně člena národního mužstva a nemohl by být k dispozici ze zdravotních důvodů, tak je to komplikace. Věřím ale naším gólmanům, které tu máme, Marián Tvrdoň dnes naskočil, vedl si suverénně nohama. Pokud Jindra nebude moc chytat, tak má plnou důvěru Marián. 

Má LukᚠKalvach reprezentační formu? 

To musí posoudit trenér národního týmu. Já bych mu to přál, aby byl členem nominace na dalším srazu. Prokazuje velmi dobrou formu, je určitě na tom dobře.