Po podepsání smlouvy jsme pro vás krátkým rozhovorem vyzpovídali novou útočnou akvizici našeho klubu. Přečtěte si rozhovor s Danielem Vašulínem.

Mᚠza sebou první den v Doosan Areně. Jak sis ho užil?

Je to tu krásné! Prošli jsme celé zázemí. Jsou tu obrovské prostory pro tréninky i regeneraci. Musím říct, že se mi tu opravdu líbí.

Znᚠněkoho z kabiny Viktorie Plzeň?

Abych pravdu řekl, tak osobně asi nikoho. Naopak ale ze hřiště se znám s každým z nich. Věřím, že s nějakou aklimatizací nebude problém a rychle zapadnu.

S hlavním trenérem Miroslavem Koubkem se znáte ze společného působení v Hradci. Těšíš se na obnovenou spolupráci?

Ano, docela ano. Vím o něm, že je to náročný trenér. A celkově se těším na nové působení tady v západních Čechách. Poznám tu nové spoluhráče a opravdu se nemůžu dočkat startu nové sezony.

Jak velkou mᚠmotivaci?

Obrovskou! Viktoria je jedním z největších klubů v Česku a vidina evropských pohárů je velice lákavá. Z toho plyne obrovská motivace a já udělám vše pro to, abych byl součástí a Viktorce pomohl dosáhnout dalších úspěchů.

Evropské poháry si v polovině srpna můžeš zahrát vůbec poprvé. Nemůžeš se dočkat?

Přesně tak. Celé to je strašně rychlé. Před čtyřmi lety jsem začínal v Chrudimi, poté v Hradci ve druhé lize a najednou jsem ve Viktorii Plzeň! Neuvěřitelně se na to těším.

Jak si vnímal atmosféru Doosan Areny jako soupeř?

Moc zápasů jsem zrovna tady neodehrál. Většinou, když jsme jeli do Plzně, tak jsem byl vykartovaný nebo jsem měl jiné trable. Odehrál jsem tady asi dva zápasy a je dobře, že tady lidi chodí na fotbal a ženou hráče dopředu. Patří to k fotbalu a já se na to moc těším.

17. června startuje příprava. Odškrtávᚠsi dny?

To zase ne. Volno nebylo moc dlouhé, ale těším se do nového prostředí.