V průběhu září se opět po roce uskutečnil v pořadí již sedmý ročník projektu Pojďme se hýbat a sportovat s Viktorkou, kterého se letos zúčastnilo více než 1000 dětí z mateřských školek ÚMO 1 a ÚMO 3.

První kolo letošního ročníku se konalo mezi 9. a 23. září. Děti si tak znovu po roce mohly pod dohledem mládežnických trenérů Viktorie Plzeň na vlastní kůži vyzkoušet, jak vypadají klubové tréninky těchto věkových kategorií.

Pro rok 2019 však trenéři FCVP trochu obměnili tradiční tréninkový plán. „V minulých letech byl standardizovaný a fungující program, letos se nám ale povedlo udělat nový model cvičení, kdy jsme se snažili, aby v něm byla vidět co největší dětská spontánnost, kterou bychom případně dál rozvíjeli v našich týmech,“ prozradil šéftrenér přípravkových kategorií Filip Linhart.

Děti se mohly vyřádit na opičí dráze, bylo pro ně připraveno několik zábavných her a pohybových cvičení, a už na přírodní nebo umělé trávě, s míčem v ruce nebo u nohy. Zahrály si na čertíky, skákaly, podlézaly, přelézaly, čekaly je dovedností prvky s kruhy nebo žíněnkami a spoustu dalších věcí. Program byl pro letošní rok opravdu bohatý.

Principem projektu je umožnit dětem zatrénovat si pod vedením plzeňských mládežnických trenérů. „Není to ale jenom o samotném fotbalu, jak by se mohlo zdát,“ ujistil šéftrenér mládeže dívek Vojtěch Křelina. „Zaměřujeme se především na pohybový talent. Zajímá nás, jak jsou děti živé a jak se staví k jednotlivým disciplínám. Jsou tu věci, které vyžadují trochu odvahy, takže nás zajímá, jak na to dítě zareaguje,“ doplnil Filip Linhart.

Celý projekt byl znovu přijat velmi pozitivně. „Je to úžasné. Děti se vyřádí na hřišti, které u školky nemáme. Mají velký prostor a je tu spoustu nápaditých sportovních her, které je hrozně baví,“ řekla paní učitelka Iveta Markuzziová z 16. mateřské školy. „Je to bezvadné, protože se děti hýbou a nemusí sedět nikde uvnitř,“ souhlasila Miroslava Tautrmanová z 63. MŠ.

Nadšení panovalo také u samotných trenérů. „Jsem spokojený a přijde mi, že dětí chodí čím dál více,“ uzavřel Vojtěch Křelina. Druhé kolo projektu, kam budou pozvané ty nejaktivnější ze všech dětí, proběhne na Viktorce opět začátkem října.

Fotogalerie