Na slavnostním předávání prestižních fotbalových cen dnes mimo jiné rezonovala jména hned tří viktoriánů! Michal Bílek zaslouženě obdržel cenu pro Trenéra roku, Jindřich Staněk se umístil na třetím místě hlavní ankety Fotbalista roku a T9Laky se stal nejlepším eFotbalistou.

Zisk historicky šestého titulu pro Viktorku, spanilá jízda předkoly Ligy mistrů a nakonec účast ve hvězdami nabyté skupině této soutěže po boku Bayernu, Barcelony a Interu Milán. To byl nᚠrok 2022 v kostce.

Jednu z klíčových rolí v těchto úspěších sehrál hlavní kouč mužstva Michal Bílek. A potvrzuje to i hlasování členů fotbalové akademie, do níž patří prvoligoví trenéři, kapitáni prvoligových týmů, reprezentanti s minimálně 31 starty v národním týmu, vítězové uplynulých ročníků, zástupci médií a fotbalové asociace. Nejvíce jejich hlasů totiž po právu obdržel právě 57letý šéf naší lavičky. Předčil tak třeba Jindřicha Trpišovského nebo Martina Svědíka.

Bodoval i jeden z nejdůležitějších mužů jeho týmu za uplynulý rok Jindřich Staněk, který se jako jediný brankář umístil v elitní trojce ankety Fotbalista roku. Slušný počet hlasů dostal i Adam Vlkanova, který uzavírá elitní desítku.

Druhé prvenství do Plzně odváží reprezentant ve hře FIFA LukᚠPour, známý jako T9Laky, který tak navázal na rok 2020, kdy v ní rovněž uspěl. Loni byl druhý.


Foto: Deník Sport / Pavel Mazáč, FAČR / Jan Tauber

Fotogalerie