Přípravné období za sebou má A tým žen a také dorostenky, již tento víkend pak zahájí ostrou část sezony 2019/2020. Jak probíhaly přátelské zápasy?

A tým žen

Ženské áčko odehrálo čtyři zápasy. Nejprve zvítězilo 7:1 v Pardubicích, posléze v rámci soustředění prohrálo ve Stráži u Tachova s dorostem U16 z Petřína 1:5. Následovala výhra 6:2 nad dorostenkami Sparty ve Zbůchu a v neděli přišla prohra 4:6 s dorostem Chotěšova.

„S přípravou jsem spokojený tak na půl. První dva týdny byly dobré, další dva už moc ne. Vypadlo nám hodně hráček. Byly zraněné, nemocné, nebo měly dovolené... I přesto, že jde o amatérské hráčky, tak se mi to moc nelíbilo,“ mrzelo kouče Eduarda Kubatu. „Hráčky jsme ale v zápasech hodně prostřídali, měl jsem tak možnost je poznat. Kvůli tomu se příprava dělá, aby se vše sladilo na podzimní soutěžní část, takže z toho nebudeme zatím dělat žádné velké závěry, vše se teprve ukáže. Doufám, že se dáme dohromady a hráčky budou chodit ve větším počtu,“ přeje si trenér.

Hned na úvod má Viktoria velmi náročného soupeře – od 16:00 se v sobotu představí na hřišti pražské Slavie.

Dorostenky

Dorostenky sehrály celkem sedm přátelských utkání. Na úvod porazily Pardubice 3:2, posléze remizovaly s Hradcem Králové 4:4. S žáky U15 z Horšovského Týna padly 2:7, prohrály také s plzeňským Petřínem U15 2:5. Týmu trenéra Křeliny se zadařilo hlavně proti ženám Jiskry Domažlice, které na soustředění porazily 13:1. V generálce s dorostenkami Sparty v Novém Jáchymově smolně prohrály viktoriánky 3:4, branky vstřelily Maršíková, Csordas a Vondrovicová. V posledním přáteláku proti ženám Hrádku vyhrály Plzeňanky 6:4.

Zápas se Spartou, který byl považován za generálku, zhodnotil trenér Vojtěch Křelina:
„Hned od prvních minut jsme byli velice aktivní a snažili se praktikovat styl hry, na kterém po celou přípravu pracujeme. V úvodních dvaceti minutách jsme si díky tomu vytvořili znatelný tlak, dokázali soupeřkám rychle odebírat míč zpět po našich ztrátách a přecházet do nebezpečných situací především po stranách hřiště. Z toho se nám také podařilo dát první branku utkání, kdy se prosadila naše středová řada, po zpětné přihrávce Polcarové se trefila Maršíková. Prostřední část prvního poločasu jsme měli hluchou a pustili soupeře zpět do hry, kvůli čemuž si vytvořil několik nebezpečných brejků po našich snadných chybách v přechodové fázi a rozehrávce. Naštěstí jsme se dokázali opět vrátit zpět do tempa a přidali druhou branku po individuální akci Csordas. Soupeřky bohužel dokázaly do poločasu snížit, když využily našeho zaváhání při otáčení hry. V poločasu jsme prostřídali hráčky, abychom viděli další jak se s tím popasují a na začátku předváděli velice dobrý výkon. Bohužel s přibývajícím časem naše tempo polevilo a soupeř převzal otěže a začal udávat tempo hry. Z jedné takové situace jsme soupeře neuhlídali v šestnáctce a přišla penalta, kterou soupeř proměnil. Naštěstí se nám vzápětí podařilo opět jít do vedení po dobře provedeném brejku, zakončeném Vondrovicovou. Od té chvíle jsme, ale měli velký problém s udržením míče a vytvořením souvislého tlaku, naopak soupeř se stále více osměloval a z toho pramenily nebezpečné příležitosti před naší brankou. Srážely nás zbytečné ztráty míče na obranné půlce či nepovedené přihrávky bez tlaku a proto nebylo divu, že nás soupeř potrestal a srovnal. Před koncem se obraz hry nezměnil a soupeř dokonal obrat z jedné z dalších chyb. Utkání splnilo co jsme od něj očekávali a především v první půlce snesl nᚠtým vysoké měřítko. Pokud budeme schopni hrát takto po celých devadesát minut, pak věřím, že se rovněž dostaví i výsledky.“

FCVP dorostenky – Sparta dorostenky 3:4
Branky: Maršíková, Csordas, Vondrovicová
Sestava: Pančochová (46. Mlezivová) – Klepsová (46. Zeithamlová), Lukáčová, Holubová, Hermanová – Štichová, Maršíková, Polcarová – Csordas (46. Svejkovská), Vondrovicová (46. Marcelová), Pavlíčková (46. Řemenová)

V prvním soutěžním zápase hrají dorostenky v Hradci Králové v sobotu 17. srpna od 10:30.

Foto: David Koranda