Viktoriáni na úvod ligové soutěže prohráli. Rozhodla Trubačova branka z penalty

1. kolo / Sobota 22. 7. 2023, 15:00 / AGC Aréna Na Stínadlech

(1:0)

FK Teplice

Grigar – Chaloupek, Fila (71. Jásir), Mičević, Jukl, Trubač (C) (81. Havelka), L. Mareček, Gning (90. Vachoušek), Urbanec, Knapík, Radosta.

Staněk – Hejda (C) (36. Dweh), Sýkora (74. Mosquera), Kopic (57. Chorý), Řezník, Durosinmi, Květ (57. Traoré), Jemelka, Kalvach, Jirka, Vlkanova (57. Bucha).

Branky: 28. Trubač, ŽK: 7. Jukl, 69. Urbanec - 14. Durosinmi, 22. Květ, 28. Staněk, 50. Kalvach, Rozhodčí: Černý – Hájek, Antoníček , Střely na bránu: 2 - 1 , Střely mimo: 2 - 3 , Rohy: 2 - 14 , Ofsajdy: 3 - 1, Fauly: 15 - 16.

Diváci: 8141

První utkání letošního ročníku FORTUNA:LIGY nevyšlo podle představ. Viktoria prohrála v Teplicích 0:1.

Viktoriáni vstoupili do duelu proti Teplicím velmi aktivně. Hned ve dvacáté vteřině vyzkoušel brankáře Grigara Adam Vlkanova. Brankář domácích ale jeho střelu lapil. V další šanci se o dvě minuty později objevil Václav Jemelka, ke kterému propadl balon po rohovém kopu. Jeho střelu dokázali vytečovat obránci mimo hrací plochu. V sedmadvacáté minutě se v pokutovém území Viktorie poroučel k zemi Daniel Fila a domácí kopali penaltu. K té se postavil kapitán sklářů Daniel Trubač a proměnil. Domácí vedli 1:0. Aby toho nebylo málo, musel deset minut na to hřiště opustit kvůli zranění kapitán Hejda. Ke konci první půle ještě pálil z přímého kopu Roman Květ, ale jeho ránu schytal Rafiu Durosinmi. Po prvních čtyřiceti pěti minutách viktoriáni prohrávali 0:1.

Ani ve druhém poločase se Západočechům nedařilo probít přes teplický blok. V devětašedesáté minutě hlavičkoval po rohovém kopu Václav Jemelka, ale ani tentokrát jeho pokus nemířil mezi tři tyče. Pět minut poté se ve vápně vytočil do střeleckého zakončení Rafiu Durosinmi, ale balon letěl vedle pravé tyče. Ani velké množství rohových kopů a dobývání teplické obrany nepřineslo tížený gól do branky, kterou hájil TomᚠGrigar. Teplice doma porazili viktoriány gólem z penalty 1:0.