Baier – Hejda, Hranáč, Jemelka – Jirka (61. Kopic), Kalvach (C), Bucha (79. Traoré), Mosquera (61. Cadu) – Šulc (79. Sýkora) – Chorý, Kliment (61. Vydra).

Holec – Traore (70. Budínský), Bederka, Krčík, Fleišman (C) – Boháč, D. Moses (85. Žák) – Memić, Čavoš (85. Antovski), Iván (63. Bartl) – Akinyemi (85. Ezeh).

ŽK: 45+1. Chorý – 44. D. Moses, 51. Memić, 81. Krčík

Rohy: 11 - 3

Ofsajdy: 1 - 2

Fauly: 9 - 13

Diváci: 8418

13. kolo FORTUNA:LIGY přineslo druhou porážku v řadě. Viktoria doma neproměnila obrovské množství šancí a podlehla Karviné 0:1

Do první šance utkání se v páté minutě dostali hosté. Amar Memič se dostal do zakončení a jeho pokus mířil vedle pravé tyče Baierovy branky. Ve třinácté minutě způsobil zmatky v hostující obraně svým balonem z levé strany TomᚠChorý. Ten pustil Jan Kliment na Jhona Mosqueru. Mosquerův střílený centr poté odvraceli hosté na roh.

Ve třicáté čtvrté minutě se opřel do balonu Pavel Bucha, ale jeho pokus po rohovém kopu skončil na tribuně. Tři minuty před koncem zahrozili pro změnu hosté. Čavoš se prodral do vápna a nechybělo mnoho, aby se radoval z branky. Míč šel těsně vedle pravé tyčky. V samé závěru poločasu vlastně přišlo to nejzajímavější. David Moses nejprve přejel Honzu Klimenta a popravu viděl žlutou kartu. Ze standardní situace poslal balon přesně na hlavu Tomáše Chorého LukᚠKalvach. Chorý se prosadil, ale jeho gól odvolal VAR. V prvním poločase jsme tak branku neviděli.

Hned na začátku druhého poločas vyzkoušel Holce Erik Jirka. Karvinský brankář byl připraven. V padesáté sedmé minutě znovu zahrozil slovenský reprezentant. Svého krajana ovšem nepřekonal. Dvě minuty na to zachránila Baiera horní tyč. Po řadě šancí Viktorie přišla jedna vlaštovka z Karviné. Hlavičkou se prosadil Čavoš. Ofenziva Viktorie si potom vypracovala řadu šancí, branka ale nepřišla. Viktoriáni doma padli 0:1.