Beauguel a Hejda rozhodli o plzeňském vítězství 2:1 nad Mladou Boleslaví

3. kolo / Neděle 13. 9. 2020, 19:00 / Doosan Arena

FK Mladá Boleslav

32. Mašek

Hruška – Havel, Hejda, Pernica, Limberský – Káčer (67. Bucha), Kalvach, Čermák – Ba Loua (85. Kayamba), Beauguel (79. Chorý), Kopic (79. Kovařík)

Mikulec – Zahustel, Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň (78. Ikaunieks) – Fulnek, Budínský, Túlio, Mašek – Drchal (78. Škoda)

Branky: 21. Beauguel, 74. Hejda – 32. Mašek, ŽK: Káčer – Tatajev, Túlio, Rozhodčí: Orel – Kubr, Vaňkát

Diváci: 5939

Po reprezentační pauze byla Viktoria Plzeň zpět v akci. V rámci 3. kola nové sezony FORTUNA:LIGY přivítala na svém hřišti Mladou Boleslav a v zápase se Středočechy vybojovala vítězství 2:1. O plusových třech bodech do tabulky rozhodli Jean-David Beauguel a LukᚠHejda.

Už v první desetiminutovce viktoriáni předvedli velmi pohlednou akci. Adriel Ba Loua po zemi přihrál do vápna na Jeana-Davida Beauguela, který šikovně sklepl míč pro Mira Káčera. Jeho střelu skvěle vychytal Petr Mikulec, z následné dorážky pak bránu minul Aleš Čermák.

Aktivita Západočechů pokračovala i nadále, další pěknou příležitost si vypracovali v 18. minutě. LukᚠKalvach vynikajícím způsobem našel Milana Havla, jenž poslal přihrávku před bránu na JDB. Francouzský ostrostřelec předvedl pohotovou patičku, ale Mikulce nepřekonal.

O tři minuty později už se vytáhlý útočník Plzně radoval, když si výborně naskočil na milimetrový centr Káčera a nekompromisní hlavou zavěsil – 1:0. Mladá Boleslav se však nevzdala a hned ze své první návštěvy pokutového území srovnala stav zápasu. Na poločasové skóre 1:1 upravil vášnivý houbař Dominik Mašek.

Po přesně rozehraném rohu Adriela Ba Louy mohl misky vah převrátit znovu na stranu Plzeňanů LukᚠHejda, jeho prudkou hlavičku však vyrazil gólman Mikulec. O pár chvil později se pokoušel Středočechy dostat do vedení Václav Drchal, proti jeho nájezdu se ale rozštěpem zaskvěl Aleš Hruška a míč vykopl do bezpečí.

FCVP se znovu dostala do vedení čtvrt hodiny před koncem, to když na další spolupráci Ba Loua – Hejda byla hostující obrana již krátká. Skóre 2:1 udrželi viktoriáni až do konce zápasu, podařilo se jim tak napravit prohru v Liberci a do tabulky si ve 3. kole F:L připisují znovu tři body z domácího utkání.