Nádherná domácí rozlučka s podzimem, viktoriáni porazili Brno 4:0

4. kolo / Středa 9. 11. 2022, 17:00 / Doosan Arena

(1:0)

FC Zbrojovka Brno

Staněk – Holík, Hejda, Pernica, Havel – Bucha, Kalvach (80. Ndiaye) – Jirka (80. Kopic), Vlkanova (73. Čermák), Mosquera (83. Pilař) – Chorý (83. Bassey)

Šiman – Hrabina, Šural, Endl, Divíšek (46. Souček) – Texl – Matejov (46. Přichystal), Ševčík, Pachlopník (59. Musa), Granečný – Řezníček (80. Rogožan)

Branky: 24. Vlkanova, 53. Chorý, 79. Chorý (pen.), 89. Bassey, ŽK: Šural, Endl, Rogožan, Rozhodčí: Všetečka – Kubr, Machač

Diváci: 8436

Poslední domácí zápas v roce 2022 viktoráni zvládli brilantně. V dohrávce 4. kola FORTUNA:LIGY porazili na svém hřišti Zbrojovku Brno 4:0, čímž si zajistili, že podzimní část české nejvyšší soutěže přečkají na 1. místě tabulky.

Po prvních pěti minutách se mohli viktoriáni hned dostat do vedení, když do centru Jhona Mosquery sáhl Jakub Šural, ale vlastnímu gólu zabránil reflexivní zákrok Jakuba Šimana. Jako další měl možnost prosadit se Erik Jirka, svou ránu z dobrých pětadvaceti metrů ale poslal těsně vedle.

Červenomodří i nadále tlačili, v následné šanci Šiman vyrazil na roh střelu Tomáše Chorého. Ve 24. minutě už se svěřenci Michala Bílka dočkali, po chybné přihrávce Šurala zpátky na gólmana se prosadil Adam Vlkanova. Před koncem poločasu Jindřich Staněk vychytal Jakuba Řezníčka, a tak se do kabin šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Na začátku druhé půle pálil nad bránu Jhon Mosquera. Dvougólového vedení se Západočeši dočkali v 53. minutě, po dalším zaváhání v brněnské obraně se tentokrát z trefy radoval TomᚠChorý. A mohlo být ještě lépe, ale po rohovém kopu Lukáše Kalvacha a hlavičce Luďka Pernici vytáhl skvělý zákrok Šiman.

V 79. minutě Viktorka vedla rozdílem třídy, po faulu na Mosqueru se kopala penalta, kterou bezpečně proměnil Chorý. A když si ke konci duelu nádhernou ranou zpoza vápna zajistil svůj první gól v červenomodrém dresu Fortune Bassey, tak Plzeňané zcela jednoznačně a zaslouženě zvítězili v dohrávce F:L proti Brnu 4:0, čímž si zároveň zajistili pozici podzimního mistra.