Podeváté v lize opět vítězně, Plzeň porazila Bohemians 2:1

9. kolo / Neděle 1. 10. 2017, 15:00 / Doosan Arena

Bohemians Praha 1905

42. Mašek

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Havel – Hořava (81. Ivanschitz), Hrošovský – Petržela (46. Zeman), Kolář (C) (46. Bakoš), Kopic – Krmenčík

Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Vaníček, Jindřišek (C), Hašek, Luts (81. Reiter) – Mašek (53. Nečas) – Tetteh (63. Kabajev)

Branky: 53. Krmenčík, 83. Havel – 42. Mašek, ŽK: Havel, Kopic – Nečas, Luts, Kabajev, Dostál, Rozhodčí: Berka – Pospíšil, Flimmel

Diváci: 10 712

V neděli netradičně od 15:00 hodin vyzvali hráči Viktorie Plzeň celek Bohemians Praha 1905. Tedy tým, který v Doosan Areně dokázal v loňské sezóně získat bod za remízu 1:1. Sestava týmu Pavla Vrby byla téměř totožná s tou ze zápasu s Hapoelem Beer-Sheva. Jediná změna se týkala brankářského postu, kde od první minuty nastoupil Matúš Kozáčik.

Bohemka vstoupila do zápasu nebojácně, rychlou hrou s aktivním napadáním si ‚Klokani‘ vypracovali první šanci. Táhlou střelou prozkoušel Kozáčika Martin Hašek. Otevřít skóre utkání mohli na druhé straně Hašek s Řezníkem, jejich pokusy v 6. minutě ale zeleno-bílá obrana zblokovala. Viktoria převzala iniciativu a na delší dobu se usadila na polovině soupeře, bránící Bohemians ale nepouštěli Plzeňany do šancí. To se změnilo ve 29. minutě, kdy se do polovysokého míče opřel Michael Krmenčík. Jeho rána ale letěla nad břevno. Obléhání velkého vápna hostů přineslo několik nebezpečných centrů i rohových kopů, ale bezprostřední ohrožení branky Bohemians nikoli. Z ojedinělého útoku ale udeřilo na druhé straně. Po Vaníčkově centru se k zakončení dostal Dominik Mašek. Jeho nedůrazná, ale o to přesnější hlavička zapadla předně k tyči Kozáčikovy branky – 0:1. Za stejného stavu také skončil první poločas.

Do druhé části zápasu už nezasáhli Daniel Kolář s Milanem Petrželou, které trenér Vrba nahradil Martinem Zemanem s Markem Bakošem. A právě slovenský útočník se ocitl ve velké šanci. Gólman Fryšták ale předvedl fantastický zákrok. Dobývání obranného valu získalo v plzeňském podání nový rozměr, hráče Bohemians přitlačili červeno-modří až na samou hranici pokutového území. V 52. minutě zakroutil Martin Zeman, podobně jako proti Hapoelu, levačkou fantastický centr do vápna. Míč ve výskoku poslal hlavou do brány Michael Krmenčík – 1:1! Viktoria tlačila dál, v 56. minutě poslal Kopic napříč pokutovým územím, u vzdálenější tyče dělilo skluzujícího Bakoše jen několik centimetrů od dosažení vedoucí branky. V 58. minutě to ve vápně Bohemky znovu vřelo, ani na třikrát ale viktoriáni nedokázali procpat míč skrz houštinu těl. O devět minut později nasměroval Hrošovský svůj dalekonosný pokus pouze do náručí brankáře Fryštáka. V 76. minutě zase Bakoš tečoval míč stehnem pouze nedůrazně do Fryštákova dosahu. O několik okamžiků později se vyznamenal Matúš Kozáčik, na kterého mířil zcela osamocený Kabajev. Plzeňská jednička jej ale skvěle přečetla a střelu na zadní tyč vytáhla zákrokem z kategorie světových. V 81. minutě využil Pavel Vrba i poslední možnosti střídání. Místo Tomáše Hořavy poslal na hřiště Andrease Ivanschitze. Plezňský tlak přinesl kýženou branku v 83. minutě utkání, kdy se hlavou trefil exbohemák Milan Havel – 2:1 pro Viktorii! Na stavu utkání nic nezměnila ani standardní situace Bohemians, Viktoria i podeváté v řadě v HET lize zvítězila.