Šlágr proti Slavii nepoznal vítěze, za FCVP vyrovnával TomᚠChorý

27. kolo / Neděle 3. 4. 2022, 19:00 / Doosan Arena

SK Slavia Praha

48. Lingr

Staněk – Eduardo, Kaša (26. Pernica), Hejda, Havel – Bucha, Kalvach – Kopic (62. Chorý), Sýkora, Mosquera – Beauguel (87. Holík)

Kolář – Bah, Ousou, Hovorka, Oscar (69. Plavšić) – Traoré (87. Hromada), Holeš – Lingr (72. Schranz), Provod (87. Jurásek), Olayinka – Sor

Branky: 74. Chorý – 48. Lingr, ŽK: Sýkora, Kopic, Bucha – Lingr, Holeš, 2. ŽK = ČK: 85. Bucha, Rozhodčí: Raczkowski – Siejka, Kupsik (všichni Polsko)

Diváci: 11 384

V Doosan Areně se čtyři kola do konce základní části hrál super šlágr. První Viktoria Plzeň hostila o bod pozadu druhou Slavii. Hosty dostal do vedení Ondřej Lingr, ale čtvrt hodiny před koncem vyrovnal TomᚠChorý. Západočeši tak po remíze 1:1 zůstali i nadále na čele tabulky.

V prvním poločase se dlouho hrál vyrovnaný fotbal bez vážnějšího zakončení, většinu času týmy strávily ve středu hřiště. Největší vzrušení tak přineslo nešastné zranění Filipa Kaši, kterého musel už ve 26. minutě nuceně střídat Luděk Pernica. Do kabin se šlo za bezgólového stavu, protože ani ve zbytku času se nic nestalo.

Za to vstup do druhé půle byl rychlý, už po třech minutách se měnilo skóre, a to na hostující straně. Král asistentů za poslední období Alexander Bah našel přízemním centrem nabíhajícího Ondřeje Lingra a Pražané vedli. První plzeňské zakončení mezi tři tyče přišlo z kopačky Jeana-Davida Beauguela, jeho nůžky ze země hřiště pokryl Ondřej Kolář.

Necelou půl hodinu do konce zápasu přišel na hřiště TomᚠChorý a vytáhlý útočník byl okamžitě vidět. Ve své první šanci se dobře nacpal do hlavičky, ta však skončila těsně mimo. Své druhé zakončení hlavou ale už proměnil v gól! Po povedeném centru Lukáše Kalvacha „Choras“ vyrovnáním rozradostnil vyprodanou Doosan Arenu.

Pět minut před koncem druhý žlutý zákrok předvedl Pavel Bucha a viktoriáni dohrávali v oslabení. V nastavení bod hned dvakrát zachránil Jindřich Staněk, svěřenci trenéra Michala Bílka tak po remíze 1:1 zůstali na čele FORTUNA:LIGY.