V posledním zápase roku 2020 viktoriáni podlehli Slavii 0:1

14. kolo / Středa 23. 12. 2020, 17:00 / Doosan Arena

SK Slavia Praha

26. Stanciu

Staněk – Pernica (85. Alvir), Hejda, Brabec, Limberský (90+2. Kovařík) – Bucha, Kalvach, Čermák (90+2. Kaša) – Mihálik, Ondrášek (74. Beauguel), Ba Loua (85. Káčer)

Kolář – Masopust, Kúdela, Zima, Bořil – Stanciu, Oscar (90+3. Karafiát) – Sima, Lingr (72. Traoré), Provod (90+4. Malínský) – Kuchta (72. Tecl)

Branky: 26. Stanciu, ŽK: Bucha, Kalvach, Alvir, Limberský, Hejda – Bořil, Provod, Masopust, Houštecký (tr.), Rozhodčí: Pechanec – Paták, Hájek

Diváci: uzavřeno

Předčasné Vánoce na Viktorce se výsledkově nepovedly. Svěřenci trenéra Adriana Gužy odehráli v Doosan Areně šlágr kola, do Plzně pár hodin před Štedrým dnem přijela Slavia. A lídr FORTUNA:LIGY vyplenil stadion ve Štruncových sadech. Jediným gólem zápasu rozhodl Nicolae Stanciu.

První velkou šanci duelu zaznamenali hosté. Přízemní centr Lukáše Masopusta napříč pokutovým územím našel Jana Kuchtu, ten však přestřelil branku Jindřicha Staňka, který si proti sešívaným odbyl domácí debut v dresu Viktorky. Zanedlouho měli obrovskou příležitost také Západočeši, na hlavičku Aleše Čermáka se ale brilantně vyškrábl Ondřej Kolář.

Další akce Slavie už dopadla gólově, Kuchta odcentroval na Stanciua a rumunský záložník z voleje uklidil míč k tyči. Po půl hodině hry mohlo být vyrovnáno, jenže standardky Aleše Čermáka netrefili hlavou do správného prostoru Luděk Pernica ani Zdeněk Ondrášek. Ještě před poločasem vytáhl skvěle Staněk střelu Stanciua, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Zkraje druhé půle předvedl Jakub Brabec kvalitní centr levačkou, jenže Ondřej Mihálik hlavičkoval nad branku Koláře. Na druhé straně pak opět aktivní Stanciu zkoušel své štěstí zpoza vápna, avšak minul. Hráč s číslem 7 se později zjevil v roli asistenta, kdy vysunul do stoprocentní šance Abdallaha Simu, ten však přestřelil. Stejně jako na druhé straně v tutovce Mihálik.

A protože se neujaly ani střely Pavla Buchy a Lukáše Masopusta, tak viktoriáni v posledním zápase roku 2020 podlehli lídrovi tabulky na svém hřišti 0:1.