Viktoriáni neprostřelili gólmana Bohemians a s klokany prohráli

Nadstavba – 4. kolo / Úterý 23. 5. 2023, 19:00 / Doosan Arena

Nadstavba – 4. kolo / Úterý 23. 5. 2023, 19:00

2. Hála
39. Hůlka

Staněk – Hejda, Kaša (46. Řezník), Jemelka – Havel, Bucha (89. Květ), Kalvach, Mosquera (46. Vlkanova) – Kopic (64. Vydra) – Durosinmi, Chorý

Soukup – Hůlka, Křapka, Vondra (74. Dostál) – Köstl, Jindřišek, Jánoš (57. Beran), Kovařík – Hála (85. Necid), Puškáč (57. Prekop) – Drchal (86. Mužík)

Branky: 2. Hála, 39. Hůlka, ŽK: Vondra, Prekop, Rozhodčí: Všetečka – Paták, Žurovec

Diváci: 7561

Poslední domácí zápas sezony viktoriánům nevyšel. Svěřenci loučícího se trenéra Michala Bílka prohráli v Doosan Areně s Bohemians Praha 1905 0:2 i kvůli Lukáši Soukupovi, jenž v bráně zelenobílých předvedl několik skvělých zákroků.

Západočechům se start do zápasu vůbec nepovedl, už ve druhé minutě po chybě inkasovali. Střelcem hostů byl Martin Hála. Odpovědět mohl po přihrávce Jana Kopice Rafiu Durosinmi, jehož v situaci jeden na jednoho vychytal LukᚠSoukup.

Nigerijský útočník, který se trefil čtyřikrát z posledních pěti duelů, byl i v další šanci, ale hlavičkoval vedle. Velmi aktivní Durosinmi se chvíli poté uvolnil na hranici vápna a vypálil, Soukup však předvedl pohotový zákrok. Naopak Pražané se trefili i ze své druhé příležitosti – Josef Jindřišek načechral centr na hlavu Lukáše Hůlky a ten stanovil poločasové skóre na 0:2.

Červenomodří se snažili, po dlouhém autu sklepl míč Rafiu Durosinmi na Pavla Buchu, který vypálil rychle a tvrdě, avšak LukᚠSoukup si připsal další důležitý zákrok. Gólman hostů byl jasným mužem zápasu, parádní zákrok předvedl i proti zakončení Tomáše Chorého. Viktoriáni tak zeď klokanů neprorazili a prohráli 0:2.