12. kolo / Neděle 24. 10. 2021, 16:00 / Doosan Arena

FK Jablonec

Staněk – Řezník, Pernica, Hejda, Havel – Bucha (90. Janošek), Kalvach – Kopic (76. Šulc), Sýkora (76. Čermák), Mosquera (83. Hybš) – Beauguel (76. Chorý)

FK Jablonec

Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Malínský (86. Vaníček), Považanec (81. Hübschman), Kratochvíl, Pilař (68. Pleštil) – Čvančara (68. Smejkal), Doležal (81. Nešpor)

Branky: 15. Kopic, 18. Beauguel, 70. Kopic, 73. Mosquera, 89. Šulc, ŽK: Havel – Krob, Malínský, Rozhodčí: Hrubeš – Hájek, Vodrážka

Diváci: 7607

Další tři body jsou realitou! Viktoriáni ve 12. kole F:L deklasovali účastníka Evropské konferenční ligy Jablonec 5:0 a nadále se drží na úplném vrcholu tabulky. Vítězství červenomodrých režíroval dvěma góly Jan Kopic, trefili se také Jean-David Beauguel, Jhon Mosquera a Pavel Šulc.

První zajímavější možnost měl hostující Jan Krob, jeho střele levačkou z volného přímého kopu nechybělo moc. Pak už ale dvakrát během tří minut pálili domácí! Po čtvrt hodině hry Jhon Mosquera našel přesným centrem hlavu Jana Kopice a ten otevřel skóre. Zanedlouho zas Radim Řezník přihrál na malé vápno Jeanu-Davidu Beauguelovi a nejlepší střelec ligy zvýšil na rozdíl dvou branek.

Aktivní Viktorka si vypracovala i další zajímavou šanci, po standardní situaci Sýkory vychytal Hanuš hlavičkujícího Řezníka. V následné příležitosti si jablonecký gólman poradil i s přízemní střelou Pavla Buchy. A když do branky nedostal míč ani Milan Havel, šlo se do kabin za pozitivního stavu 2:0.

Ve druhém poločase Západočeši s přehledem hlídali průběh utkání, dlouho se hrálo na jistotu bez větších šancí. Do té se dostal až dvacet minut před koncem Kopic, která ale hned skončila gólem – na jeho křižnou střelu na zadní tyč neměl Hanuš sebemenší nárok! Plzeňský záložník navíc svou druhou trefou v zápase zapsal svou jubilejní 50. v české nejvyšší soutěži.

Plzeňanům se i ve druhé půli podařilo vstřelit dva slepené góly, o tři minuty později bombou pod břevno málem protrhl sí Mosquera, 4:0! Pověstného bůra dokonal v závěru utkání Pavel Šulc, když zakončil přihrávku pod sebe od Matěje Hybše. Svěřenci trenéra Michala Bílka tak prožili povedené nedělní odpoledne a vysokou výhrou 5:0 si upevnili vedoucí pozici v tabulce.