3. předkolo / Úterý 2. 8. 2022, 19:00 / Stadion Zimbru Kišiněv

41. Chorý (pen.)
55. Bucha

Abalora – Renan Guedes, Kiki, Radeljič, Kpozo – Lushkja (72. Botos), Kyabou, Badolo – Pernambuco, Tejan, Rasheed (89. Ouattara)

Staněk – Havel, Pernica, Hejda, Sýkora – Kopic, Bucha (90+2. Qose), Kalvach, Mosquera (75. Holík) – Chorý (67. Dedič), Kliment (75. Trusa)

Branky: 36. Rasheed (pen.) – 41. Chorý (pen.), 55. Bucha, ŽK: Kpozo, Kiki, Abalora, Rasheed – Kalvach, Hejda, Kopic, Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, de Vries (všichni Nizozemsko)

Diváci: 8153

Výborný výsledek do odvety! Viktoriáni i ve třetím zápase v předkolech Ligy mistrů zvítězili, tentokrát si odváží výhru 2:1 z Kišiněvu, kde porazili Šerif Tiraspol. Plzeňští sice nejprve prohrávali, ale TomᚠChorý a Pavel Bucha se postarali o obrat a skvělou pozici do utkání v Doosan Areně.

Hned po pár vteřinách předvedl výborný zákrok Jindřich Staněk proti střele z dálky v podání Regiho Lushkji. Na druhé straně se k zakončení zpoza vápna dostal Pavel Bucha, proti jehož pokusu se neméně povedeně předvedl Razak Abalora. Do ještě větší gólovky se po standardní situaci Lukáše Kalvacha dostal Luděk Pernica, když hlavičkoval úplně osamocen, ale pouze do náruče domácího gólmana.

Potom jak Tiraspol, tak viktoriáni předvedli velmi povedené střely ze střední vzdálenosti, které mířily jen kousek mimo tři tyče. Za Šerif pálil Renan Guedes, za FCVP těsně minul Jan Kopic. Červenomodří předváděli velmi ofenzivní výkon, po rohovém kopu Kalvacha se v další tutovce objevil Pernica, ale ani tentokrát nedostal míč do sítě.

Před závěrem poločasu se na obou stranách kopaly penalty. Nejprve po ruce Jana Sýkory ve vápně zahrával pokutový kop Šerif a Ibrahim Akanbi Rasheed z něj vymetl šibenici, 1:0. Zanedlouho však na druhé straně hřiště fauloval brankář Abalora Milana Havla a Plzeň měla stejnou výhodu. Také TomᚠChorý proměnil s přehledem, 1:1! V nastavení ještě vytáhlý útočník neproměnil stoprocentní šanci hlavou z malého vápna, a tak se po ofenzivní podívané šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Také na úvod druhé půle se musel Staněk vytasit s parádním zákrokem, když konečky prstů vyrazil povedený volný přímý kop Pernambuca na břevno. Viktoriáni v 55. minutě otočili skóre zápasu – Abalora vyboxoval centr Mosquery jenom před sebe na hlavu Buchy a ten uklidil do prázdné brány! Potom se Kalvach pokusil domácího gólmana překvapit ze standardky, ale ten tentokrát míč lapil.

Svěřenci trenéra Michala Bílka nakonec zvítězili i ve třetím utkání v předkolech Ligy mistrů, z Moldavska si odváží výhru 2:1 a nadějnou pozici do domácí odvety s Tiraspolem!