V pondělí odpoledne nastoupila juniorka Viktorie Plzeň k prvnímu letošnímu mistrovskému utkání. V rámci 18. kola Juniorské ligy zavítal do sportovního areálu v Luční ulici šestnáctý celek tabulky - 1.FC Slovácko. Podzimní vzájemný duel, který skončil dělbou bodů, přinesl ofenzivní podívanou, což sliboval i pondělní zápas.

V pondělí odpoledne nastoupila juniorka Viktorie Plzeň k prvnímu letošnímu mistrovskému utkání. V rámci 18. kola Juniorské ligy zavítal do sportovního areálu v Luční ulici šestnáctý celek tabulky - 1.FC Slovácko. Podzimní vzájemný duel, který skončil dělbou bodů, přinesl ofenzivní podívanou, což sliboval i pondělní zápas.

Původní předpoklady se nakonec naplnily a to především zásluhou domácího týmu, který byl během celého utkání lepším a kompaktnějším týmem. Viktoriáni nastoupili do jarní premiéry s Alešem Mandousem v brance, Lukešem na netradičním postu pravého beka a triem útočníků.  Ofenzivní sestava slavila úspěch a od prvních minut to byli domácí hráči, kdo diktoval tempo hry. Jako první prověřil brankáře Heču v sedmé minutě hlavou Domabyl. O pět minut později se po střele Končala, která orazítkovala tyč, dostal k odraženému míči Daniel Černý a otevřel skore – 1:0. Do listiny střelců se mohl ve 20. minutě zapsat David Kůžel, jeho dělovka jen těsně minula branku Slovácka. Stoprocentní příležitost měl na kopačkách ve 28. minutě Petráček, který svůj průnik zakončil z velkého vápna nepřesným obstřelením hostujícího gólmana. Aktivně hrající domácí dovedli první poločas bez větších obtíží do jeho konce.

Podobný obraz hry nabídl i druhý poločas. V tom se již domácím, na rozdíl od toho prvního, dařilo zdárně zakončovat gólové příležitosti. Ve 48. minutě ještě vyšli domácí útočníci naprázdno, když Končala vychytal Hečo. Stejný hráč neuspěl ani o sedm minut později  střelou z pětadvaceti metrů. V následných minutách se v dobrém světle předvedla obranná činnost hostí, která dokázala zmařit několik slibných náznaků Viktorie. V 70. minutě našel Černý uličkou pronikajícího Patrika Domabyla a ten poslal Viktorku do dvougólového vedení. Poté dvakrát nebezpečně pálil Pernglau, míč však v síti neskončil. V 82. minutě zahrávala Viktoria trestný kop, jehož exekutorem se stal aktivně hrající Martin Lukeš. Jeho centr hlavou mírně nazvedl Ondřej Chocholoušek a míč skončil za zády gólmana hostí – 3:0. Definitivní tečku za povedeným zápasem udělal v 87. minutě svojí druhou trefou v utkání Daniel Černý – 4:0.

„Jednoznačně spokojenost. Utkání mělo vysokou kvalitu a to díky oběma soupeřům,“ nezastíral spokojenost asistent trenéra Martin Lepeška. „Soupeře jsme přehrávali kombinační hrou. Kromě čtyř vstřelených branek, jsme tam měli ještě řadu příležitostí, které volaly po gólovém vyjádření.“  V utkání dostali prostor i nově příchozí mladíci z dorostu. „Zhostili se své role dobře. Pernglau jednu branku vstřelil, ke druhé mu mnoho nechybělo. I s výkonem ostatních můžeme být spokojeni,“  dodal Lepeška. Příští pondělí se Viktoria představí na hřišti českobudějovického Dynama.

FC Viktoria Plzeň - 1.FC Slovácko 4:0 (1:0)
Branky: 13. Černý, 70. Pernglau, 82. Chocholoušek, 87. Černý
Rozhodčí: Kalenda - Mokrusch, Štěrba