Sezonu 2021/2022 naše čtrnáctka zakončila účastí na historicky prvním ročníku turnaje O pohár Jožky Silného v Kroměříži. Turnaj byl velice silně obsazen týmy z Česka ale i ze Slovenska. Nakonec obsadila pěkné páté místo. „Celkem jsme odehráli celkem 8 utkání po 40 minutách, což bylo pro všechny hodně náročné. Jsem rád, že se nikdo přes velkou únavu nezranil,“ uvedl trenér Jan Kovář.

První den se viktoriáni střetli s Příbramí a Kroměříží (tým bílá), přičemž z prvního zápasu si odnesli bezgólovou remízu a druhý ovládli díky dvěma zásahům Koudeleho a jednomu gólu Bečky 3:0.

Druhý den byl o poznání náročnější, Západočeši totiž během něho odehráli hned tři čtyřicetiminutové zápasy, z nichž si odnesli čtyři body. Nejprve se střetli s Valašským Meziříčím, které po zásazích Linharta, Beneše a Oliveriuse porazili 3:0, následoval česko-slovenský souboj s MFK Ružomberok, do jehož sítě se znovu trefil Linhart, ale stačilo to pouze na remízu 1:1, a únavný den Viktorka zakončila nejtěsnější možnou prohrou 0:1 s Pardubicemi.

„V zápasech jsme podávali velmi dobré výkony, byli jsme hodně na míči a až na pár výjimek jsme dominovali. Trápila nás ale úspěšnost v zakončení. Šancí jsme si přitom vytvářeli opravdu hodně,“ uvedl pro klubový web trenér nadějí Viktorie Jan Kovář.

Třetí hrací den Západočechy čekala vyřazovací fáze, konkrétně čtvrtfinále, v němž narazili na pražskou Spartu. V řádné hrací době ale nebyla k vidění žádná branka, a tak se šlo do penaltového rozstřelu, v němž bohužel viktoriáni rudým podlehli. „Proti Spartě jsme podali velmi dobrý výkon, jednoznačně jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme vstřelit branku,“ zhodnotil zápas Kovář.

Ze hry o medaile tedy Viktorka vypadla, ale ještě bojovala o umístění. Nejprve proti Tempu Praha, proti němuž se vyznamenal zejména dvougólový Kamenský a protože jednu trefu přidal i Koudele, zvítězila čtrnáctka 3:1.

Výjezd do Kroměříže pak Plzeňané zakončili vítězstvím nad Slovanem Bratislava, které jedním zásahem zařídil Lexa. „Ty poslední dva zápasy byly už hodně o hlavě, jelikož únava byla zjevná. Ale zvládli jsme je. Kluci si zaslouží pochvalu za přístup a zvládnutí náročného víkendu.“ uzavřel. Nakonec se na turnaji, kterého se zúčastnilo 24 týmů, jeho svěřenci umístili na pěkném pátém místě.


Celkové umístění:
1. FK Pardubice
2. AC Sparta Praha
3. FK Hradec Králové
4. Dynamo České Budějovice
5. FC Viktoria Plzeň
6. ŠK Slovan Bratislava
7. FC Tempo Praha
8. FC Mas Táborsko
9. FC Zbrojovka Brno
10. FK Čáslav
11. FC Fastav Zlín
12. FK Inter Bratislava
13. FK Hodonín
14. SK HS Kroměříž – bílá
15. MFK Rožumberok
16. 1. FC Slovácko
17. 1. SK Prostějov
18. FC Košice
19. 1. SC Znojmo
20. TJ Valašské Meziříčí
21. 1. FK Příbram
22. FK Třinec
23. Bohemians Praha 1905
24. SK HS Kroměříž - červená


(Foto je pouze ilustrační)