Trenér Miroslav Koubek na předsezonní tiskové konferenci odpovídal na dotazy novinářů.

Užil jste si volno a dokázal jste chvíli nemyslet na fotbal?

Máme tři týdny dovolenou, takže si vždycky zakážu dva a půl týdne myslet na fotbal. Poté si začnu připravovat detailní plán přípravy. Za ty léta praxe to zvládnu za těch pár dní připravit.

Jak jste spokojený se změnami, které v kádru proběhly?

Myslím si, že pokud jde o příchod Slončíka a Vašulína, tak jde o dobrý přínos pro útočné pozice. Jsem toho názoru, že ještě není dokončená práce kolem středu hřiště. V přípravě tam budou naskakovat mladí chlapci a uvidíme, jestli si vybudují své místo. Jsou to Sojka, Panoš a Deml. Jedná se o hráče mladé a talentované.

Je pro Vás komplikace, že chybí na startu reprezentanti?

S tím se nepotýkáme jen my. Komplikace je to nepochybně pro všechny.

Jaké budou cíle v nadcházející sezoně?

Cíle jsou vždycky ty nejvyšší. Bude hodně záležet, jak se všem mužstvům podaří příprava, jelikož je narušena evropským šampionátem. Považuji naše mužstvo za stabilizované s dobrou týmovou kostrou.

Vnímáte, že po jízdě Evropskou konferenční ligou by Viktorce slušela více Evropská liga?

Pojďme se pokusit o další krok. Určitě bychom chtěli. V Evropské lize je zase o kousek vyšší kvalita a my se budeme rádi měřit s kvalitou, chceme se s ní měřit. Buďme za tyhle konfrontace rádi. Máme teď před sebou dvě těžké překážky v předkolech.

V sobotu vás čeká první zápas v rámci přípravy. Jsou tyhle zápasy důležité pro ty mladé kluky?

Samozřejmě ty první zápasy nejsou o vytváření automatizmů a sehrávání. Je to o sehrávání se z plné zátěže přípravy. Tam je zajímavé sledovat, jak se jednotlivý hráči s tím vyrovnávají. Je tam spousta zajímavých témat, ale není to o sehrávání mužstva ke startu soutěží.