První jarní porážku si na své konto v pondělí odpoledne připsal juniorský tým Viktorie, hrající Juniorskou ligu. Mladí viktoriáni překvapivě nestačili na předposlední Táborsko a prohráli 0:3.

První jarní porážku si na své konto v pondělí odpoledne připsal juniorský tým Viktorie, hrající Juniorskou ligu. Mladí viktoriáni překvapivě nestačili na předposlední Táborsko a prohráli 0:3.

Ideální fotbalové počasí přivítalo ve sportovním areálu v Luční ulici aktéry zápasu. Domácí se v jeho úvodu asi nechali ukolébat slunným počasím a hned v první minutě, po hrubce, inkasovali z kopaček Voráčka. O devět minut později přišla pro domácí fotbalisty druhá pohroma. Z malého vápna se prosadil Holub a poslal hosty do dvougólového vedení. Domácí dva rychle inkasované góly viditelně rozhodily a jejich pokusy o zteč branky Maryše troskotaly na obraně hostí. A tak největší příležitostí Viktorie byla dalekonosná střela Matěje Kyndla z 27. minuty. A když Plzeňané nevyužili ani následnou sérii tří rohových kopů, tak se do konce první části na stavu nic neměnilo.

Do druhého poločasu domácí trenéři prostřídali, avšak zásadní obrat nepřišel. Viktoria sice postupem času přebírala aktivitu, avšak zbytečné ztráty míčů, či nepřesnosti ve finální fázi, znamenaly, že skore zůstávalo neměnné. V 78. minutě mohli domácí vstřelit kontaktní branku, ale pokus Lukeše si cestu mezi tyče nenašel. Zkázu pro plzeňské fotbalisty dokonal třetí brankou v 90. minutě střídající Muharem. Jihočeši tak s plnou parádou oplatili Viktorínům podzimní porážku 1:5.

„Dnes musím vyzdvihnout sílu soupeře, který byl téměř ve všech činnostech lepší. Na jeho velmi dobře organizovanou hru a odhodlanost, jsme nedokázali najít recept,“ přiznal po utkání zklamaný asistent trenéra Martin Lepeška. Viktoria po dvou výhrách zaznamenala první letošní prohru. „Podali jsme velice špatný výkon, který rozhodně nebyl týmový. Někteří hráči zahráli hluboko pod své možnosti,“ dodal Lepeška. V příštím kole zamíří Viktoria do Jablonce, který v tomto kole deklasoval pražské Bohemians 7:1.

FC Viktoria Plzeň – FC MAS Táborsko 0:3 (0:2)
Branky: 1. Voráček, 10. Holub, 90. Muharem
Rozhodčí: Houdek - Mudra, Bacík
ŽK: 3:4
FC Viktoria Plzeň: Brych – Lukeš, Libotovský (55. Růžička), Chocholoušek, Končal – Kyndl, Černý, Kůžel – Fillo (46. Domabyl), Mandula (46. Hradecký), Pernglau. Trenéři Skála, Lepeška.