Nedělní večer za dobře. Viktoriáni v posledním utkání 11. kola FORTUNA:LIGY porazili ve velkém šlágru pražskou Spartu 1:0, když hned v první minutě druhého poločasu rozhodl o třech bodech pro Plzeň Michael Krmenčík. Na pozápasové tiskové konferenci byl logicky spokojený i hlavní kouč Pavel Vrba.

„První poločas byl fotbalově velmi slušný, bohužel jsem několikrát nedohráli velmi zajímavou situaci. Zápas byl ovlivněn první minutou v druhém poločase, kdy jsme se dostali do vedení, pak už to byl spíše boj než fotbal,“ hodnotí duel Pavel Vrba. „Samozřejmě pro nás jsou ale důležité tři body a to, že jsme si vytvořili velice zajímavé postavení do dalších bojů v lize,“ dodává.

Zápas v Doosan Areně tak znovu jako v minulé sezoně skončil v základní části vítězstvím 1:0. “Vždycky říkám, že když hrajeme s top mužstvy v české lize, tak je to takové pohárové utkání a dneska to bylo stejné. Každý může říkat, kde se nachází Sparta, ale to není podstatné, protože mají svou kvalitu,“ ví Vrba. „Co se týká herní stránky, tak jsou připraveni velice dobře, hrají zajímavý fotbal a to že jsou tam, kde jsou, je příčinou individuálních chyb, které vzadu dělají,“ doplňuje.

O plném počtu bodů rozhodl po pár vteřinách druhé půle kanonýr Krmenčík. “Myslím si, že Michael vzhledem k tomu, jaké měl zranění a co všechno absolvoval, tak vždycky trvá nějkou chvíli, než se hráči dostanou do tréninkové a kondiční pohody,“ má jasno Vrba. „Má za sebou těžké období a myslím si, že se zase vrací k tomu, co bývalo. Dává důležité góly a rozhoduje zápasy, které nám přináší body,“ je rád plzeňský trenér.

Sparta tak kvůli tomu nadále drží nelichotivou bilanci, kdy v Plzni nebrala tři body v ligovém zápase už od roku 2011. “Já to tolik nevnímám, že tady tolikrát nevyhrála. My furt bereme Spartu jako mužstvo, které by mělo hrát poháry, protože na to mají všechno to, co s tím souvisí,“ ujišuje Vrba, že k letenskému týmu stále musí všichni přihlížet s respektem.

Viktoriáni díky výhře i nadále drží tříbodovou ztrátu na první Slavii. „Jsem rád, že Plzeň dlouhodobě potvrzuje nějakou formu a snaží se hrát každý rok o nejvyšší příčky, což tady v minulosti nebylo a jsem rád, že to tak je. Potvrzujeme to každý rok, to je podle mě úžasné. Doufám, že to tak bude až do konce soutěže,” uzavírá Vrba.

Fotogalerie