Na čtvrtečním Ligovém grémiu LFA byl zvolen i nový Ligový výbor pro nadcházející sezonu 2024/2025. Své zástupce v něm mají i Viktoria Plzeň s Baníkem Ostrava. Oba kluby nyní společně reagují na informace, které se během čtvrtka objevily v médiích.

Do sedmičlenného Ligového výboru LFA jsou nominováni automaticky čtyři zástupci ligových klubů, které se v minulé sezoně umístily v ligové tabulce na prvních čtyřech pozicích. Vedle Sparty a Slavie tedy i Viktoria Plzeň a Baník Ostrava.

„Jsem přesvědčený, že se v minulém období podařilo realizovat a dotáhnout řadu důležitých věcí ve prospěch celé ligy. Například tender na televizní práva je zcela zásadním milníkem,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel Viktorie Adolf Šádek, jenž je členem i nového výboru.

„Byl to důležitý krok pro ligu i celý český fotbal,“ souhlasil Václav Brabec, majitel ostravského Baníku a rovněž člen nového výboru.

Oba kluby se nyní společně rozhodly zareagovat na informace uveřejněné během čtvrtka v některých médiích ohledně složení nového Ligového výboru LFA.

„Na úrovni klubů jsme diskutovali řadu variant složení a personálního obsazení výboru, nicméně nikdy nedošlo k nějaké finální pevné dohodě. Proto nás velmi překvapilo, že se objevily informace o porušení dohod,“ shodli se Adolf Šádek a Václav Brabec.

„Finální rozhodnutí o nominaci je výlučné právo každého klubu. Nominace Jaroslava Tvrdíka je tedy svobodné rozhodnutí Slavie Praha, které je potřeba respektovat. Právě on byl navíc výraznou postavou v jednání o novém TV tendru a nyní budeme všichni v rámci nového výboru společnými silami pracovat na dalších reformách ve prospěch fotbalu,“ uvedl Adolf Šádek.

„Společně hodláme i nadále budovat značku, která je na vzestupu a je o ni velký zájem. Minulá sezona ukázala, že jdeme dobrým směrem,“ dodal Václav Brabec.