VIDEO | Viktoria vstřelila Jablonci dva góly, na vítězství to však nestačilo

(1:1)

FK Jablonec

Špit – Fantiš, Kysela, Beneš, Novák – Kopic, Kubista, Loučka (C), Jablonský (74. Hubník) – Čížek, Doležal (87. Třešňák). Trenér: Skuhravý.

Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Petržela (46. Hrošovský), Horváth (C), Ďuriš (81. Končal), Hořava, Kovařík – Tecl (64. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

Branky: 27. a 87. Kopic – 35. Tecl, 88. Hrošovský. Rozhodčí: Nenadál – Mencl, Pilný. ŽK: Kubista – Řezník, Ďuriš, Procházka, Kozáčik.

Diváci: 2913

V neděli 4. května krátce po devatenácté hodině byl zahájen v Chance Areně, jak zní oficiální název jabloneckého fotbalového stadionu, zápas 27. kola Gambrinus ligy mezi domácím Baumitem a Viktorií Plzeň.

Celé fotbalové střetnutí otevřela střela Jablonského, jenž obral o míč Řezníka a následně se dokázal prodrat k zakončení. Jeho pokus ale mířil nad břevno Kozáčikovy branky. Odpovědět se o dvě minuty později pokusil Hořava, ale jeho střele chyběl důraz i přesnost. Příležitost rozehrávat volný přímý kop z téměř ideální vzdálenosti od branky hostí měl Vít Beneš. Jablonecký obránce ovšem nastřelil pouze hlavu ze zdi vyskakujícího Hořavy, pro kterého se rozhodně nejednalo o příjemnou zkušenost. Hra se v začátku utkání přelévala mezi oběma pokutovými územími, unikajícího Tecla zastavil těsně před domácí brankou vracející se Kubista. Vzrušení přinesla 14. minuta, kdy se do velkého vápna dral Kovařík, čemuž se snažil zabránit Beneš. Plzeňský záložník tak nedokázal kvalitně zakončit. Po jednadvaceti minutách hry se tvrdě srazil nabíhající Čížek s Matúšem Kozáčikem. Plzeňský brankář musel ven z pokutového území odkopnout letící míč, ve výskoku ovšem jeho pohby vychýlil domácí záložník a Kozáčik tak nekontrolovaně dopadl na záda. Hra musela být na několik desítek vteřin přerušena, ale oba borci dál pokračovali v zápasu. Na konci 27. minuty se v Jablonci poprvé měnilo skóre. Míč na vlastní polovině hřiště vybojoval Jan Kopic a namířil si to přímou cestou k Matúši Kozáčikovi. Na hranici pokutového území napřáhl ke střele a plzeňský gólman plachtil ke své levé tyči marně. 1:0 pro Jablonec. Jen osm minut uplynulo od první branky, než se viktoriánům podařilo rozvlnit sí za Špitovými zády. Pavel Horváth z pravé strany našel v pokutovém území Michala Ďuriše, ten hlavou nastřelil pouze pravou tyč, míč se ovšem odrazil na nohu připraveného Tecla. Viktoriánovi s devítkou na zádech nečinilo nejmenší problém umístit míč do odkryté branky. 1:1! O několik okamžiků později mohlo být ještě veseleji, když brankář Špit vyběhl až na hranici velkého čtverce, aby mohl zasáhnout míč, ten se ale dostal k Milanu Petrželovi. Chytrým lobem zkoušel Petržela přehodit všechno, co mu stálo v cestě, ale bez zpracování zamířil mimo opuštěné tři tyče. V nastaveném čase první půle si domácí strážce svatyně udělal ještě jeden výlet mimo pokutové území, kde skluzem obral o míč Tecla. Tato situace ukončila první poločas a do kabin se tak šlo za nerozhodného skóre 1:1.

Po přestávce vyběhl plzeňský kádr na hrací plochu s jednou změnou. Místo Milana Petržely zaujal Patrik Hrošovský. Stoprocentní šanci si v úvodu druhé půle připsali domácí, Doležal prodloužil centr ze strany na osamoceného Čížka, kterému ve skórování skvěle zabránil Matúš Kozáčik. Plzeňští odpověděli Ďurišem a Hořavou, nicméně oba pokusy zmíněných viktoriánů mířily nad břevno. V 51. minutě se Kovařík šikovně protáhl podél Fantiše, ale jeho přihrávku do malého vápna zblokovala domácí obrana. O čtyři minuty později byl brankář Špit opět v permanenci. Míč z kopačky Václava Procházky, který rozehrával standardní situaci před pokutovým územím Jablonce, tečovala zelenobílá zeď a nechybělo mnoho, aby balón zapadl k levé tyči branky Michala Špita. Po hodině hry se v plzeňských řadách poprvé žlutilo, Radim Řezník uviděl třetí kartu světlé barvy v sezóně. Poté se do své poslední akce dostal Stanislav Tecl, který se tváří v tvář Špitovi neprosadil. Na trávníku jej nahradil urostlý TomᚠWágner. Velkou šanci si připsal nově příchozí v 67. minutě zápasu. Jan Kovařík poslal do pokutového území ostrý centr a Wágner se pokusil zakončit hlavou na zadní tyč. Jeho pokusu ovšem chyběla přesnost, proto celá situace vyústila pouze v odkop od branky Baumitu. Na trávníku se poté začalo přiostřovat a množily se situace, kdy se v nefotbalových pozicích na trávníku objevovali zástupci obou týmů. Žlutou kartu uviděl i plzeňský Michal Ďuriš. V 81. minutě vyčerpal Dušan Uhrin i třetí možnost ke střídání, když místo Ďuriše poslal na hřiště Matěje Končala. Nadále panovala urputná hra, žlutou kartou byl potrestán také Václav Procházka. Pět minut před koncem předepsané devadesátiminutovky se do vyložené šance po centru Horvátha dostal TomᚠWágner, proti jeho střele ale Špit nemusel zasahovat. To, co se nepodařilo viktoriánům, ovšem zvládli takřka z protiútoku jablonečtí. Michal Hubník nacentroval před Kozáčikovu branku, kde se v krkolomné pozici zjevil Jan Kopic a ve výskoku strhl vedení na stranu domácího celku. To ovšem trvalo ještě kratší dobu, než tomu bylo v prvním případě. Končal nacentroval od rohového praporku před bránu, kde se po hlavičkovém souboji naskytla příležitost pro Patrika Hrošovského. Za přispění teče bránícího hráče dokázal slovenský reprezentant srovnat skóre. Viktoriáni ovšem chtěli zvítězit a do slibné šance se už v nastaveném čase dostal Kovařík. Po Hrošovského centru hlavičkoval plzeňský záložník pouze do země a skóre se tak do závěrečného hvizdu nezměnilo.

Západočeši tak v Jablonci remizovali 2:2 a ztratili tak i matematickou šanci na zisk titulu, který se pro letošní sezónu stěhuje ze západu Čech do hlavního města.